Польські фермери анонсували блокаду кордону ще і з Литвою

Польські фермери анонсували блокаду кордону ще і з Литвою

Польські фермери оголосили про намір заблокувати рух переходом у Будзісько на спільній з Литвою ділянці кордону. Як повідомляє видання in Poland, до акції протесту на прикордонні можуть приєднатися також і литовські аграрії. 

Координатор акції протесту Кароль Пєчинський пояснив, що блокування кордону має на меті зупинити так звану "зернову карусель", завдяки якій українські зерно нібито транзитним шляхом ввозиться в Польщу через одне з двох воєводств - Люблінське або Підкарпатське. За його версією, спершу вантажівки прямують у Литву, а вже там документи на зерно змінюють і машина повертається назад на польську територію. 

"Вантаж стає товаром євроспільноти, а отже може безперешкодно ввозитися в країну. Пєчинський вважає, що таким чином відбувається обхід ембарго, яке Польща запровадила 15 вересня на імпорт зерна з України", - пояснює видання.

Блокування на польсько-литовському кордоні, за планом, має розпочатися вранці 1 березня та триватиме упродовж семи днів. 

Активісти польського аграрно-соціалістичного політичного руху AgroUnia розповіли, що акція протесту проти "зернової каруселі" запланована і на кордоні Польщі з ФРН.

Нагадаємо, 19 лютого сотні чеських протестувальників, незадоволені нинішньої агрополітикою Чехії та Євросоюзу в цілому, заїхали на тракторах у центральну частину Праги. Найбільші сільськогосподарські асоціації країни - Аграрна палата, Аграрна спілка та Асоціація приватних аграріїв - дистанціювалися від цієї акції, а в чеському уряді заявили, що ті, хто влаштував протест насправді мають мало спільного з аграрним сектором

Як писав "Ми-Україна" раніше, поляки продовжують блокувати рух вантажних ТЗ на шести напрямках на кордоні з Україною, Станом на ранок 23 лютого у чергах застрягло 2460 фур.

 

 

Головне