Україна отримала конкретну підтримку для бойових дій, включаючи двосторонні угоди, які забезпечать певну передбачуваність у плануванні майбутніх криз. Проте обіцяної допомоги не вистачить для визволення окупованих українських території, наголосив час виступу в Атлантичній Раді в Техасі чеський президент Петр Павел.
“Було б достатньо, якби її рівень дозволяв Україні повністю відвоювати свою територію. На цей момент це нереально. Треба пам’ятати, хто суперник”, - цитує його заяву, зроблену наступного дня після саміту НАТО у Вашингтоні, видання "Голос Америки".
Він підкреслив значну перевагу рф в ресурсах.
Чеський лідер вважає, що утримання Україною своїх поточних позицій вже можна буде вважати успіхом у найближчому майбутньому, і він не очікує значних проривів на лінії фронту.
Павел наголосив на необхідності переконати росію в неможливості досягнення нею значних успіхів на полі бою, щоб спонукати її до переговорів. Він також закликав до широкої міжнародної підтримки у вирішенні конфлікту відповідно до принципів міжнародного права та Статуту ООН.
Особливу увагу Павел приділив ролі Китаю, підкресливши важливість переконання Пекіна в недоцільності тісних зв'язків з рф та можливості тиску на Москву для початку переговорів.
Стосовно потенційних перемовин, Павел наголосив на необхідності визнання окупованих територій тимчасово окупованими, а не російськими, хоча і визнав складність їх повернення в нинішніх умовах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підсумки саміту НАТО у Вашингтоні для України: що нам пообіцяли союзники
Як писав "Ми-Україна" раніше, у Вашингтоні на завершення 75-го саміту НАТО було ухвалено Український договір. До нього вже приєдналися 32 учасники.