Парламентська асамблея НАТО закликала якомога швидше прийняти Україну до Альянсу - резолюція

Парламентська асамблея НАТО закликала якомога швидше прийняти Україну до Альянсу  - резолюція

Парламентська асамблея НАТО ухвалила резолюцію із закликом до країн-членів Альянсу прискорити процес прийняття України до НАТО.

Про це йдеться у тексті резолюції та у заяві народного депутата, голови української делегації Єгора Чернєва.

Документ передбачає рекомендацію надати Україні необхідні засоби, зокрема ракети середньої дальності, для захисту та стримування агресії з боку росії.

"Йдеться про ракети дальністю 1000-5500 кілометрів, які можуть завдавати ударів на стратегічну глибину противника. Наприклад, Tomahawk. Українській делегації вдалося переконати західних колег підтримати мою пропозицію і включити цей пункт до резолюції чергової сесії Асамблеї", - йдеться у дописі.

За його словами, цей пункт створює юридичну основу для ухвалення країнами-членами НАТО рішення про постачання таких ракет Україні.

Що говориться у тексті резолюції

 

"Асамблея закликає уряди й парламенти держав-членів Альянсу активізувати політичні та практичні зусилля, щоб допомогти Україні отримати запрошення та стати 33-й членом НАТО якомога швидше", – йдеться у резолюції.

Окрім того, резолюція закликає активізувати політичну і практичну роботу для якомога швидшого запрошення України до НАТО. У тексті також підтримується План перемоги президента Володимира Зеленського, його Формула миру та підтверджується принцип "нічого про Україну без України".

В тексті також йдеться про підтримку та збільшення військової, фінансової та гуманітарної підтримки України, забезпечення своєчасного постачання боєприпасів і сучасних систем озброєння, у тому числі систем ППО, високоточної зброї великої дальності та багатоцільових винищувачів.

Також у документі міститься заклик до посилення санкцій проти росії та Північної Кореї, щоб зробити їхню співпрацю у війні проти України більш витратною. Окрему увагу приділено Китаю - пропонується чинити на країну політичний та економічний тиск через сприяння КНР військовим зусиллям росії.

Нагадаємо, країни НАТО планують у 2025 році надати Україні фінансування в розмірі щонайменше 40 мільярдів євро та гарантувати стабільний рівень безпекової допомоги.

Як інформував "Ми-Україна" раніше, НАТО розглядає можливість превентивного удару по рф у разі загрози війни.

Головне