Очікування від саміту НАТО та рішення по "Охматдиту" - головне зі звернення Зеленського

Очікування від саміту НАТО та рішення по

Українська дитяча лікарня буде відновлена, процес вже стартував. На саміті НАТО, який розпочався у Вашингтоні, Україна домагатиметься отримання більшої кількості винищувачів та додаткових безпекових гарантій, повідомив глава української держави Володимир Зеленський у традиційному вечірньому зверненні. 

Ключові аспекти заяви Зеленського:

  • Б'ємося за більшу кількість ППО та більшу кількість літаків F-16;

  • Б’ємося за додаткові гарантії безпеки для України – а це зброя й фінанси, політична підтримка;
  • "Охматдит" ми відновимо.  З Кабміном я на зв’язку. Є перше рішення – 100 млн гривень на підтримку "Охматдиту", буде ще 300 млн;

  • Будуть і інші рішення і для Києва, і для міст Дніпровщини, і Донеччини – усіх обов’язково ми підтримаємо;

  • Дякую всім нашим людям, які підтримали "Охматдит" та іноземним лідерам, які засуджують російський терор.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив про масштабну дипломатичну кампанію, спрямовану на залучення міжнародної допомоги для відновлення Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит", яка постраждала внаслідок російського ракетного удар 8 липня.

Як писав "Ми-Україна" раніше, росія, користуючись своїм статусом голови Ради безпеки ООН, намагалася зловживати процедурними моментами для недопущення України на засідання, яке було ініційоване через ракетний удар по дитячій лікарні "Охматдит".

Головне

Ірина Фаріон померла в лікарні Львова після скоєного на неї замаху. Про це повідомили в пресслужбі Першого медичного обʼєднання Львова, передає кореспондентка телеканалу "Ми-Україна" Олександра Стасишин.