Німеччина виділить ще €12 млрд цього року на військову допомогу Україні

Німеччина виділить ще €12 млрд цього року на військову допомогу Україні

Бюджетний комітет Бундестагу схвалив запит федеральних міністерств оборони та внутрішніх справ Німеччини про виділення додаткових 12 млрд євро на військову підтримку Україні.

Про це повідомляє інформаційна агенція Reuters. Як зазначається, додаткове фінансування передбачає 3,2 млрд євро, які будуть виплачені у 2023 році, та кредитні лінії на період з 2024 по 2032 рік на суму близько 8,8 млрд євро.

"Завдяки цим грошам Україна зможе напряму купувати озброєння за підтримки німецького уряду. Важливо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно", - йдеться в заяві представників коаліційного уряду Німеччини в бюджетному комітеті парламенту.

При цьому німецька армія зможе почати витрачати ці гроші вже цього року. Також частину коштів виділять на наступні роки. Точно невідомо, як та на який часовий проміжок розподілять ці 12 млрд євро.

За даними німецького Міністерства закордонних справ, з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну уряд Німеччини виділив понад 14,2 млрд євро на підтримку України, з них на військову допомогу Києву – 3 млрд євро.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Німеччина збиралася вп’ятеро збільшити військову допомогу Україні та довести її до понад 15 млрд євро. У листі член Вільної демократичної партії Флоріан Тонкар, парламентський державний секретар міністра фінансів Лінднера, просить парламентарів виділити більше грошей. У листі йдеться про те, що федеральний уряд хоче різко розширити військову допомогу Україні в найближчі роки. Для цього йому потрібне схвалення бюджетного комітету.

Головне