Несподівано: у росії розробників ракети "Кинжал" звинувачують у держзраді

Несподівано: у росії розробників ракети

Трьом російським науковцям, які працювали над технологіями гіперзвукових ракет, типу "Кинджал" зокрема, висунули "дуже серйозні звинувачення". Їх підозрюють у вчиненні держзради. Як пише Reuters, про це заявив речник російського диктатора Дмитро Пєсков.

Ці події сколихнули місцеву наукову спільноту. Пєсков зазначив, що знає про відкритий лист, який днями опублікували вчені з сибірського відділення Російської академії наук. У зверненні вони закликали суспільство звернути увагу на те, що їхніх колег безпідставно переслідують силовики.

"За останній рік троє видатних учених-аеродинаміків нашого інституту – Анатолій Олександрович Маслов, Олександр Миколайович Шиплюк та Валерій Іванович Звєгінцев – були заарештовані за підозрою у скоєнні злочину за найсуворішою статтею Кримінального кодексу – "Державна зрада" (ст. 275 КК рф)" , - вказано у листі.

Автори звернення заявили, що кожного з вказаних науковців вони знають, як патріотів та порядних людей, "які не здатні на те, в чому їх підозрюють слідчі органи".

У чому конкретно обвинуватили вчених слідчі органи не розкрили.

Про відкриття справ проти директора Інституту теоретичної та прикладної механіки Шиплюка та головного наукового співробітника закладу Маслова стало відомо ще торік влітку. З того часу обидва чоловіки знаходяться у СІЗО "Лефортове". Підозру Звєгінцеву вручили близько трьох тижнів тому. За даними "Інтерфаксу", його затримали "за публікацію на тему газової динаміки у зарубіжному науковому журналі".

Reuters нагадує, що Путін неодноразово вихвалявся тим, що рф є світовим лідером у галузі гіперзвукових ракет, здатних розвивати швидкість до 10 Маха (12 250 км/год) та ухилятися від засобів ППО противника. Україна 16 травня заявила про знищення одразу шести "Кинджалів.

Що собою являє комплекс Х-47М2 і чому він не такий страшний, як хотілося б росіянам читайте у нашому матеріалі “Patriot знищив “гіперзвуковий” фейк рф: чому “Кинджали” не такі грізні, як кажуть рашисти”.

Як писав "Ми-Україна" раніше, голова МЗС Дмитро Кулеба зустрівся зі спецпредставником уряду Китаю Лі Хуеєм у рамках його візиту до України.

Головне