"Неминучої загрози" підриву росіянами ЗАЕС або застосування "ядерки" у США нині не бачать

У США оцінили ризики підриву російськими загарбниками поки що окупованої Запорізької АЕС та застосування країною-агресором ядерної зброї проти України. У Білому домі заявили, що наразі ознак "неминучої загрози" вони не бачать.

Про це під час традиційного брифінгу розповів представник Ради нацбезпеки адміністрації президента США Джон Кірбі.

Він наголосив, що Білий дім ознайомлювався зі звітами щодо можливого підриву ЗАЕС.

"Ми маємо можливість моніторити радіоактивність поблизу станції, і ми не бачили жодних ознак того, що ця загроза неминуча. Але ми стежимо за цим дуже, дуже уважно. І ми не бачимо жодних ознак (крім бурхливої риторики), ми не бачимо жодних ознак того, що є якийсь намір застосувати ядерну зброю на території України", – зазначив він.

Як відомо, минулого тижня американський лідер Джо Байден заявив, що загроза застосування тактичної ядерної зброї з боку президента росії Володимира Путіна є “реальною”.

Нагадаємо, очільник ГУР МО Кирило Буданов спрогнозував що росія може підірвати ЗАЕС у разі поразки на лівому березі Дніпра - як "запобіжник" подальшого просування Сил Оборони України. Водночас існує ризик, що рф може здійснити атаку на станцію із витоком радіації як "превентивний захід", аби зупинити наступальну операцію України та заморозити лінію фронту в нинішньому вигляді.

У світі вже відбувались катастрофи на атомних станціях, тому наслідки прогнозовані. "Ми-Україна" зробили підбірку ядерних аварій, з якими вже зіштовхувалось людство.

Головне