МОК обурений критикою з боку України щодо допуску російських спортсменів до змагань

МОК обурений критикою з боку України щодо допуску російських спортсменів до змагань

Міжнародний олімпійський комітет відкинув критику з боку України через намір організації допустити російських та білоруських спортсменів до Олімпійських ігор 2024 року в Парижі.

Про це йдеться в коментарі МОК для Reuters.

“МОК рішуче відкидає ці та інші наклепницькі заяви. Вони не можуть служити основою для будь-якої конструктивної дискусії”, - заявили у МОК.

Критика в бік МОК прозвучала після його заяви, що росіянам потенційно можуть дати можливість відібратися на Олімпіаду в Парижі 2024 року.

Нагадаємо, президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах пропонує розглянути можливість повернення атлетів з росії та Білорусі у міжнародний спорт навіть попри те, що це може бути причиною бойкоту змагань з боку України. Він принципово виступив за повернення російських спортсменів у світовий спорт. Пояснив це тим, що виключати спортсменів через їхній паспорт “не відповідає цінностям і місії Олімпійської хартії”.

Пізніше президент Володимир Зеленський опублікував фотографії українських спортсменів, які тренуються у зруйнованих будівлях.

Також радник президента України Михайло Подоляк заявив, що присутність Росії на Іграх означатиме надання країні “платформи для сприяння геноциду”.

Крім того, 30 січня нардепи виступили проти бойкоту участі українських спортсменів в Олімпійських іграх.

"Ми виступаємо проти бойкоту участі українських спортсменів в Олімпійських іграх, оскільки ставати на шлях бойкоту – це проявити слабкість та віддати міжнародну спортивну трибуну вбивцям, терористам та ґвалтівникам", - йдеться у спільній заяві народних депутатів на сайті ВР.

При цьому обранці внесли пропозицію щодо звернення ВР до парламентів країн світу, МОК, національних олімпійських комітетів та міжнародних спортивних федерацій щодо недопуску росіян і білорусів до змагань - бо "для росії та білорусі спорт не існує поза політикою – він є її продовженням".

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, Литва оголосила збір €5 млн на радари ППО для України.

Головне