Міністерство оборони України спростило процедуру ведення облікові реєстри. Відтепер все відбуватиметься у електронній формі. Це передбачають зміни, внесені Міноборони до наказу №440 "Про затвердження Інструкції з обліку військового майна у ЗСУ".
"У середньому командир роти наразі витрачає 50-80% свого робочого часу на бюрократію. Облік майна є одним з найбільш об'ємних бюрократичних процесів. Наказ створює можливості для автоматизації", - наголосила заступниця міністра оборони з цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Катерина Черногоренко.
Відповідно до рішення Міністерства оборони, військові частини вестимуть облікові реєстри та допоміжні документи виключно у електронній формі та з використанням програмне забезпечення, яке:
- прийняте в експлуатацію Міністерством оборони;
- допущене до дослідної експлуатації. У такому разі програми мають відповідати усім вимогам щодо захисту інформації (мати атестат відповідності КСЗІ).
Після переходу на електронний облік вести паперові журнали та дублювати інформацію буде заборонено.
Однак у Міноборони наголосили, що первинні документи, тобто накладні, вимоги, акти та атестати, поки залишаться у паперовій формі, оскільки вони є підтвердженням здійснення господарських операцій та їх можуть вимагати при перевірках чи службових розслідуваннях.
Як повідомляли "Ми-Україна", Міністерство цифрової трансформації працює над впровадженням електронного військового квитка та електронного кабінету призовника, але ймовірно, що вони будуть функціонувати окремо від платформи "Дія".