До Києво-Печерської лаври 4 липня прибула комісія Міністерства культури, щоб опечатати ще п’ять корпусів, які належать державі. Втім прихожани цьому перешкоджають, як і їх настоятелі.
Що відбувається під стінами Лаври розповіла наша кореспондентка Марина Асмолова.
Комісія Мінкульту прибула до Лаври для опечатування корпусів. Однак віряни та ченці УПЦ МП не дають працівникам комісії доступу. Вони стверджуючи, що ті начебто не мають жодного права на згадані дії.
Представник комісії намагається пояснити присутнім, що майно Лаври належить державі. Йому опонує один із присутніх, стверджуючи, що "державне майно є людським майном".
В.о. генерального директора Національного заповідника Києво-Печерська лавра Максим Остапенко зробив заяву щодо ситуації під Лаврою.
За його словами, комісія попереджала монастир Києво-Печерської лаври про те, що п’ять корпусів буде повернуто державі.
"Вчора ми отримали від них відповідь, що три корпуси життєво необхідні для діяльності монастиря, а повернути вони готові лише два (69 та 45). Коли комісія у складі п’яти осіб прийшла для того, щоб оглянути приміщення, яке не використовується, то зіштовхнулася з перешкоджанням з боку прихожан”, - сказав він.
Остапенко додав, що п’ять корпусів треба опечатати, а далі держава вирішить, що з ними робити. Якщо перешкоджання продовжаться, то комісія звертатиметься до суду.
Як писав "Ми-Україна" раніше, оцінка населенням свого добробуту майже не змінилася після російського вторгнення і тримається на приблизно однаковому рівні.