Ми стали на 730 днів ближчі до перемоги: Зеленський звернувся до українців у другу річницю великої війни

Ми стали на 730 днів ближчі до перемоги: Зеленський звернувся до українців у другу річницю великої війни

Президент Володимир Зеленський звернувся до українців у другу річницю повномасштабного вторгнення росії.

Перебуваючи у Гостомелі на Київщині, звідки окупанти збиралися наступати на столицю, глава держави наголосив - українці стали на 730 днів ближчі до перемоги.

"Я знаходжусь зараз у Гостомелі. Саме звідси мало розпочатися те саме «взяти Київ і Україну за три дні». Можна сказати одним реченням: два роки тому ми вогнем зустрічали тут ворожий десант; два роки потому ми зустрічаємо тут наших друзів, наших партнерів.

Прем’єрка Італії Джорджа Мелоні, голова G7. Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо. Урсула фон дер Ляєн, Президентка Єврокомісії. Александр Де Кроо, Прем’єр Бельгії, що головує у Європейській раді. І це символічно і красномовно описує шлях, який ми пройшли за ці два роки, і різницю між 24 лютого тоді й зараз", - зазначив Володимир Зеленський.

Водночас він нагадав - рівно два роки тому мільйони українців різного віку, різних професій і із різних регіонів стали на захист України.

"Це вибір, який зробили українці різного віку, різних професій, із різних регіонів. І який поєднав людей спочатку в чергах до військкомату, а далі - в одному окопі на лінії фронту. Щоб захищати країну. І всі ті, хто залишився, аби працювати в країні. Хто поїхав, хто потім повернувся.

І так уже два роки. Ми стали на 730 днів ближчі до перемоги. Хтось чекає на якогось віщуна, що сказав би, коли вона настане, а мільйони українців просто пам’ятають слова Кобзаря: борітеся - поборете! І слідують цьому вже 730 днів самовідданості та відваги", - заявив президент Зеленський.

Крім того глава держави наголосив, що пишається кожним українцем.

"Народ, який вистояв у перші три дні. І не впав на четвертий. І виборов п’ятий день. А далі - місяць. А далі - шість місяців. І ось тепер - два роки. Битви за свободу. Битви за життя, яку героїчно ведуть неймовірні люди, до яких я завжди промовляю у зверненнях: "Великий народе великої країни". Неймовірно пишаюся я кожним і кожною. Я захоплююся кожним і кожною. Вірю в кожного й в кожну. Будь-яка нормальна людина хоче, щоб війна закінчилась. Але ніхто з нас не дозволить, аби закінчилась Україна наша", - заявив Володимир Зеленский.

Президент подякував усім воїнам та всьому народу, а також усім партнерам України.

"Саме тому до слів "завершення війни" ми завжди додаємо "на наших умовах". Саме тому біля слова "мир" завжди звучить "справедливий". Саме тому в майбутній історії біля слова "Україна" завжди стоятиме слово "незалежна". Боремося за це. Вже 730 днів нашого життя. І переможемо. У найкращий день нашого життя", - резюмував український президент.

Як повідомляли "Ми-Україна", Борис Джонсон, колишній прем'єр-міністр Великої Британії, прибув до Києва у другу річницю повномасштабного вторгнення росії. 

Головне