Лідер більшості в Сенаті Чак Шумер прибув до України: чотири цілі візиту

Лідер більшості в Сенаті Чак Шумер прибув до України: чотири цілі візиту

Сенатор-демократ Чак Шумер, лідер більшості верхньої палати Конгресу США, 23 лютого приїхав з офіційним візитом в Україну. Перебуваючи у Львові, він зазначив, що попереду на нього чекає зустріч з президентом Володимиром Зеленським.

Разом з ним в Україну приїхали сенатори Джек Рід, Майкл Беннет, Річард Блюменталь та  Меггі Хассен.

"Я очолюю цю делегацію, щоб зустрітися з президентом Зеленським, щоб показати українському народу, що Америка підтримує їх, показати нашим союзникам по НАТО та європейським союзникам, що ми підтримуємо їх, дізнатися про зброю, яка життєво потрібна Україні, і захистити нашу демократію та національну безпеку",написав він у соцмережі X.

Шумер назвав чотири ключові цілі його візиту: 

  • показати громадянам України, що "Америка підтримує їх і буде продовжуючи боротися за фінансування, якого вони так потребують і на яке заслуговують"
  • показати партнерам та союзникам у НАТО та ЄС, що Сполучені Штати їх не залишають 
  • дізнатися у деталях про озброєння, якого потребує Україна та оцінити ризики у разі його неотримання - "конкретні переваги, які рф отримає, якщо зброя не поставляється, і переваги, які Україна отримала б, якби зброя була поставлена",
  • дати зрозуміти світу, що США не відмовляються від взятих на себе обов’язків.

"Коли ми повернемося до Вашингтона, ми прояснимо це спікеру Джонсону та іншим присутнім у Конгресі, які перешкоджають військовій та економічній підтримці — саме те, що тут поставлено на карту України та для решти Європи та вільного світу", - заявив він. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, глава української держави Володимир Зеленський обговорив з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем вступ України в ЄС та ситуацію на кордоні з Польщею. Розмова між сторонами відбулася ввечері 22 лютого.

Головне