Київ, Львів та Венецію можуть внести до переліку об'єктів ЮНЕСКО, що перебувають під загрозою

Київ, Львів та Венецію можуть внести до переліку об'єктів ЮНЕСКО, що перебувають під загрозою

ЮНЕСКО рекомендує внести Венецію до списку об'єктів Всесвітньої спадщини, які перебувають під загрозою. Цей крок, на переконання спецоргану ООН, має бути здійснений на тлі неспроможності Італії захистити місто від наслідків кліматичних змін та зливу туризму.

Як пише Reuters, також до вказаного переліку можуть потрапити український Київ та Львів.

Розгляд пропозицій відбудеться цьогоріч у вересні в Ер-Ріяді. У Саудівській Аравії засідатиме комітет Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, до якого входять представники 21 країни-члена організації. На осінньому з'їзді розглядатимуться понад 200 об'єктів у світі. Нині до списку об'єктів, що перебувають під загрозою вже входить історичний центр Одеси.

Щодо Венеції в ЮНЕСКО заявили, що ті "коригувальні заходи", які запропонувала італійська сторона, на сьогодні є "недостатніми і недостатньо деталізованими". В організації також заявили, що Італія "не підтримувала постійного та предметного спілкування з моменту останньої сесії Комітету у 2021 році, коли Венецію вже погрожували до чорного списку".

Нагадаємо, 29 липня в Одесу, яка останнім часом потерпає від російських ракетних ударів, приїхала місія ЮНЕСКО. Її представники проведуть комплексну оцінку шкоди, яка була завдана культурним та релігійним об’єктам ракетними ударами, здійсненими росією 19-23 липня.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у липні Верховна Рада України звернулася до ЮНЕСКО та парламентів і урядів її держав-членів з проханням розпочати консультації для ініціювання внесення змін до статуту організації і подальшого позбавлення росії членства в організації та її органах.

Головне