Кремль може використати вбивство воєнного кореспондента Владлена Татарського для посилення цензури у російському суспільстві.
Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).
Аналітики вважають, що у березні 2023 року з цими ж цілями ФСБ проводила рейди у барах Москви та Санкт-Петербурга. Вони були розпочаті на підставі звинувачень у тому, що особи у цих закладах фінансово підтримують ЗСУ та залучають неповнолітніх до "антигромадських дій".
Тоді президент росії Володимир Путін дав вказівку ФСБ посилити контррозвідувальні заходи і зупинити поширення проукраїнської ідеології.
Це вбивство може змусити людей перестати відвідувати подібні заходи. Також воно може бути сигналом від влади для інших блогерів, пов'язаних із ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина, припускають експерти.
Нагадаємо, на Університетській набережній у Санкт-Петербурзі стався вибух на “творчому вечорі” пропагандиста Владлена Татарського. Російський пропагандист загинув на місці. Також 32 людини отримали поранення.
Довідка.
Владлен Татарський (справжнє ім’я Максим Фомін) народився в Макіївці 1982 року. Працював у шахті, потім займався бізнесом. У 2014 році, коли росія почала гібридну агресію на Донбасі, Татарський був у в’язниці в Горлівці за обвинуваченням у збройному пограбуванні.
Після того, як колонія потрапила під артилерійський обстріл, Татарський опинився на волі та долучився до збройних формувань бойовиків.
Татарський “служив у розвідці”, а з 2017 року зайнявся “журналістикою”, створивши групу “Терикони Донбасу”. У лютому 2022 року Татарський повернувся на передову як “воєнкор”.
Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, в Монтані у США зійшли з рейок близько 25 вагонів поїзда.