Контрнаступ Сил оборони України відбудеться приблизно через два місяці, - Подоляк

Контрнаступ Сил оборони України відбудеться приблизно через два місяці, - Подоляк

Українські захисники будуть готові йди в контрнаступ орієнтовно за два місяці. Відповідну заяву зробив радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк в інтерв’ю італійському виданню La Stampa. 

Він підкреслив, що для цього наші оборонці потребують далекобійних ракет та достатнього запасу артилерійських боєприпасів. 

"Ми виснажимо росіян... Нам потрібні ракети великої дальності. Ми потребуємо збільшення постачання важких артилерійських снарядів калібру 155 мм. Ми не поспішаємо, реорганізуємось протягом наступних двох місяців", — розповів Подоляк.

Радник голови ОП також розповів газеті, що росія перекинула у Бахмут велику частину свого навченого військового персоналу, залишки своєї професійної армії, а також найбоєздатніші приватні компанії - "вагнерівців".

"Їм важливо просуватися в цьому напрямку. Отже, ми маємо дві мети: максимально скоротити їхній боєздатний персонал і втягнути їх у кілька виснажливих ключових битв, зірвати їхній наступ і зосередити наші ресурси деінде, для весняного контрнаступу. Тому сьогодні Бахмут цілком ефективний, навіть перевершує свої ключові завдання", - зазначив Подоляк.

Він додав, що Москва втрачає у п'ять-сім разів більше бійців, ніж Україна. Вже зараз нараховують близько 40 тисяч убитих і поранених за сім місяців у Бахмуті.

Нагадаємо, аналітики Інституту вивчення війни (ISW) переконані, що російське окупаційне військо скоро втратить ініціативу, а ЗСУ матимуть гарні умови, щоб іти в контрнаступ.

Як писав "Ми-Україна" раніше, переважна більшість українців (80,6%) вважають, що Білорусь є стороною війни та воює проти України. Водночас протилежну думку мають 7,5% опитаних.

Головне