Літаки, ПВК "Вагнер" та бізнес в Африці: кому дістанеться імперія Пригожина

Літаки, ПВК

Кому дістанеться імперія ватажка ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина – питання на мільярди доларів. "Кухар Путіна" залишив літаки, яхти, пропагандистські ресурси, впливові бізнес-корпорації та величезну армію вбивць. Що з цим всім буде після "невдалого" приземлення колишнього господаря – в матеріалі "Ми-Україна".

Шлях від тюрми до російської державотворчості

В телевізорі Пригожин хотів бачити себе брутальним воякою, в реальності ж російський злочинець звик до розкішного життя.

Ось один з його літаків вартістю 2 млрд євро, яхта  - за 6 млн. Також він має маєток у Петербурзі, та ще один на узбережжі Чорного моря.

За даними російських опозиційних розслідувачів, Пригожин розбагатів на початку 2000-х. До цього відсидів строк у в’язниці, відкрив декілька ресторанів у Пітері. В одному з них і познайомився з Путіним.

Колишній зек прислужував кремлівському диктатору, сподобався йому і тоді по-справжньому розжився.

За останній рік країна-агресорка витратила на злочинців з ПВК "Вагнер" близько 3 млрд доларів. Це лише з травня 2022 року до травня 2023.

"Там завжди була, є і буде така корупційна рента у вигляді 20-25%, які треба повернути "правильним" людям", - сказав військовий аналітик Іван Ступак.

Але так звана імперія Пригожина заробляє не лише на своїх найманцях. Із відкритих джерел відомо, що заколотник-невдаха ймовірно був пов’язаний із 600 компаніями.

https://weukraine.tv/smert-prygozhyna-komu-tse-vygidno-ta-shho-bude-dali-z-vagnerom/

Який бізнес мав Пригожин?

По-перше, це той самий "Вагнер", яке коштувало держбюджету рф мільярди доларів.

Був у Пригожина і власний медіахолдинг, із величезною фабрикою ролей, пропагандистськими телеграм-каналами та Z-воєнкорами.

Ще "кухар Путіна" годував школярів та солдатів, та заробляв на державних контрактах мільярди доларів.

На Африканському напрямку Пригожин робив гроші на видобутку алмазів, золоті, нафти та газу.

Крім того, в росії мав будівельний бізнес, власні готелі, магазини, ресторани.

Що з цими мільярдними активами буде тепер?

"Щодо якихось конкретних матеріальних активів типу літаків, квартир дач і т.д. я думаю, що у нього є якийсь заповіт, члени родини, і т.д. Певною мірою вони це все отримають. А от по бізнесу більш цікава історія", - вважає політолог Ігор Рейтерович.

Від державних контрактів Пригожина вже відтіснили майже одразу після невдалого походу на Москву. Тепер на харчуванні солдатів та школярів заробляють інші.

"Особливо немає чого ділити, просто контракт отримали інші компанії. Вони  таким чином витіснили групу Пригожина з цього ринку", - додав Рейтерович.

У  "вагнерівців" після вбивства їхнього ватажка перспективи сумні.

"Вагнерівці вже мають такий бек-граунд як ненадійні люди, які одного разу вже приймали участь у заколоті, тому можуть і другий раз. Їх можуть утилізувати, але утилізувати з користю", - пояснив Ступак.

З інформацією наших експертів, медійна частина імперії Пригожина у занепаді. Її не фінансують вже два місяці, виняток – фабрика тролей, яку адаптували під нові пропагандистські задачі.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, пʼять країн ЄС виступають за заборону імпорту українського зерна.

Головне