Коли будуть вибори, втрати і компроміс щодо земель: головне з інтерв'ю Зеленського Моргану

Коли будуть вибори, втрати і компроміс щодо земель: головне з інтерв'ю Зеленського Моргану

Президент Володимир Зеленський в інтерв'ю Пірсу Моргану розкрив дані про втрати у війні, розповів про стан отриманої від партнерів зброї та окреслив перспективи дипломатичного врегулювання конфлікту.

Інтерв'ю Зеленського Моргану: ключове 

 

Україна нині перебуває у кращому становищі, ніж у 2022 році, ситуація на полі бою складна

"Ми перебуваємо в кращому становищі, ніж на початку війни. Але ми перебуваємо в складному становищі, тому що ми воюємо не тільки проти Путіна, але ми воюємо і за підтримку наших союзників, за підтримку себе. І я радий, що ми не втратили цю підтримку".

 

Якщо Україна не встоїть, росіяни підуть далі - на країни Балтії, Польщу, Румунію

"Вони будуть у країнах Балтії, у Польщі. Підуть далі, напевно, до Румунії. Багато інших держав, які можна швидко окупувати і швидко дестабілізувати".

 

Втрати України у війні

45 100 українських військових загинули, близько 390 000 - зазнали поранень. За оцінкою президента, російські втрати становлять близько 350 000 загиблих та 600 000 -700 000 поранених. 

 

Вибори в Україна та легітимність Зеленського

"Що стосується моєї легітимності, то мене обрали 73% мого населення. 73% і , знаєте, я завжди казав, що я відкритий до будь-яких виборів. Так, під час війни не може бути виборів. Треба змінювати законодавство, конституцію тощо. Є великі виклики. Але є не правові, а дуже людські речі. Як проголосують наші військові? Це питання не від мене, від пересічних українців. Це питання від усіх українців, від військових. Як вони можуть проголосувати? Як голосувати людям на окупованих територіях, мільйони людей, як? Як вони виявлятимуть, кого хочуть обрати? Як проголосують 8 мільйонів українців, які через війну опинилися за кордоном? Безсумнівно, війна закінчиться. Гарячий етап війни закінчиться. А потім, коли закінчиться воєнний стан, тоді однозначно будуть призначені вибори. Це потрібно. Ми захищаємо демократію", - зазначив він.

 

Повернення та статус  окупованих територій

Сьогодні ми не можемо повернути всі наші території. Підтримки, яку надають наші партнери, недостатньо для того, щоб повністю витіснити Путіна з нашої території. Але юридичних компромісів щодо територій не буде.

 

Дипломатичний шлях

Ми готові перейти до дипломатичного шляху – за столом переговорів має бути Європа, США, Україна та росія.

 

Україна отримала 46 млрд дол. з обіцяних 77 млрд у вигляді зброї.

"Знаєте, не вся ця зброя була абсолютно новою. Ми вдячні за це, але багато речей нам довелося відремонтувати... Ви повинні знати, що ця зброя 70, 70, зроблена в 70-х і 80-х роках".

 

Україна створила систему радіоелектронної боротьби проти сучасних російських безпілотників

"Ми самі створили такі системи безпілотників проти російської техніки, їх енергетичної мережі та військових цілей, таких безпілотників ніколи не було в армії США. І всі ці технології були відкриті для США, тож це означає оновлення армії та зброї, а також зробити їх більш сучасними. Це факт. Крім того, ми знищили справжній потенціал російської землі. Тож росія більше не є небезпечним супротивником для США. Ми знищили їхню кадрову досвідчену армію. І, будьмо чесними, ми знищили це власним життям. Це дуже важливо".

 

росія не вторглася в жодну країну НАТО

"росія не вторглася в жодну країну НАТО, що однозначно призвело б до участі у війні американських військ, французьких, європейських військ. Ми зберегли життя всім воїнам цих країн, усім дітям".

 

Інавгурація Трампа: чому не було Зеленського

Зеленський пояснив, чому не поїхав на інавгурацію Трампа. За його словами, він отримав загальне запрошення на церемонію, але вважає доречнішим присвятити час предметним переговорам про завершення війни.

"Трамп запросив мене на свою інавгурацію, але він запросив мене в дуже загальних словах, як, можливо, інших лідерів. Я не знаю, кого він запросив особисто чи іншим чином, але я просто вважаю, що нам потрібен час, щоб сісти і поговорити про те, як закінчити війну, і нам для цього потрібен час. І в цей момент, в момент інавгурації, я думаю, що в нього є свої питання на порядку денному. Це, мабуть, один із найважливіших днів у його житті, у житті американського народу. І я вважаю, що для мене це було просто не дуже доречно". 

Як писав "Ми-Україна" раніше, керівник Офісу президента Андрій Єрмак провів телефонну розмову з новопризначеним радником президента США з національної безпеки Майклом Волцом.

Головне