Чоловіків, які незаконно виїхали з України від початку війни, не будуть суворо карати при поверненні в країну, принаймні поки. Про це заявив міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.
Він нагадав, що наразі для таких правопорушників передбачено лише адміністративне покарання у вигляді штрафу.
При цьому Клименко наголосив, що зараз у суспільства є запит на посилення відповідальності для втікачів.
"Є відповідальність за підробку документів, якими користувалися при перетині, за надання хабара та за ухилення від мобілізації (якщо чоловік втік за кордон вже після вручення підписаної повістки, йому загрожує від 3 до 5 років ув'язнення). Незаконний перетин кордону зараз – це тільки адмінвідповідальність, в переважній більшості випадків - тільки штраф. Ось про що йдеться. Я вже зазначав раніше, що ми говорили виключно про ідею. Будь-яких остаточних версій вирішення проблеми на даний момент немає", - наголосив очільник МВС.
Разом з тим він пояснив, що у разі ухвалення відповідного закону він не матиме зворотної дії. Також Клименко зазначив, що при розробці відповідного документу Україна братиме до уваги міжнародний досвід.
За словами міністра, отримати всю інформацію про нелегалів досить нескладно.
"Хтось із них рано чи пізно повернеться в Україну, хтось звернеться до дипломатичних представництв України в інших державах за новими документами або допомогою. Тоді ми розглядаємо можливість перевірити, чи були у людини законні підстави для виїзду за кордон", - пояснив міністр внутрішніх справ України.
Як повідомляли "Ми-Україна", у Хмельницькій області викрили масштабну корупційну схему у лікарні. Співробітників медзакладу виявилися причетні до масового продажу фіктивних медичних документів для отримання групи інвалідності та “списання” з військової служби за станом здоров’я.