Кірбі пояснив, чому не можна припиняти підтримку України: США доведеться платити кров’ю

Кірбі пояснив, чому не можна припиняти підтримку України: США доведеться платити кров’ю

Сполучені Штати Америки повинні продовжувати надавати Україні допомогу, інакше росія опиниться на кордонах НАТО. Про це заявив координатор Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.

За його словами, американці заплатять своєю кров’ю, якщо допомога Україні припиниться.

"Якщо Путін завоює Україну, то опиниться на порозі НАТО… І як я вже казав, якщо ви думаєте, що ціна підтримки України зараз висока, подумайте про те, скільки піде на це національної казни та крові американців, якщо нам доведеться почати діяти відповідно до наших зобов'язань за 5 статтею", - зазначив Кірбі.

При цьому він додав, що російський президент Володимир Путін з самого початку війни розраховував, що Захід не надасть Україні достатньо допомоги, і він зможе захопити країну. 

Водночас Кірбі знову повторив, що допомога США Україні це національна безпека Америки.

"Якщо ви дбаєте про нашу національну безпеку, ви повинні бачити Путіна таким, яким він є, ви повинні бачити росію такою, якою вона є, і розуміти, що допомога Україні, а вони не просять нас бути фізично присутніми,  допомога їм виграти цю війну дуже сильно відповідає інтересам нашої національної безпеки", - наголосив представник Білого дому.

Нагадаємо, 5 стаття НАТО передбачає, що у разі збройного нападу на одного з членів Альянсу цей напад розцінюється як атака на усі країни-члени НАТО.

Як повідомляли "Ми-Україна", генеральний секретар Північноатлантичного альянсу (НАТО) Єнс Столтенберг заявив про необхідність збільшити підтримку України.

Головне