ЄС виділить Україні €1,9 млрд у межах програми Ukraine Facility

ЄС виділить Україні €1,9 млрд у межах програми Ukraine Facility

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про виділення Україні додаткових 1,9 млрд євро, передбачених програмою Ukraine Facility. Ці кошти будуть надані до кінця поточного місяця і пов'язані з комплексною стратегією реформ та інвестицій, яку схвалив український уряд.

"Сьогодні я можу сказати, що ми поставимо в Україну додаткові 1,9 мільярда євро з Ukraine Facility до кінця цього місяця через ті реформи й інвестиційні стратегії, які ухвалила Україна", - зазначила вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ukraine Facility: на що підуть перші €9 млрд з €50 млрд від ЄС  

Окрім цього, фон дер Ляєн зазначила, що вже було мобілізовано 200 млн євро на невідкладний ремонт української енергосистеми, яка зазнала серйозних пошкоджень внаслідок російських обстрілів. Вона анонсувала постачання тисяч сонячних панелей, які допоможуть децентралізувати виробництво електроенергії та підвищити стійкість української енергомережі до потенційних атак.

Нагадаємо, у липні Україні стануть доступні 1,5 мільярдів євро надходжень від заморожених російських активів. З цієї суми 10% підуть на реконструкцію та відновлення, "великий відсоток" - на захист.

Як писав "Ми-Україна" раніше, на церемонії відкриття Ukraine Recovery Conference 2024 в Берліні президент Володимир Зеленський заявив, що дуже важливим питанням є відновлення всіх енергетичних обʼєктів до зими цього року. Глава держави запевнив, шо українська сторона знає, як це забезпечити: "від наших партнерів ми просимо обладнання з ваших зупинених електростанцій та пряму фінансову підтримку".

Головне