Януковичу винесли другий вирок в столичному суді: подробиці

Януковичу винесли другий вирок в столичному суді: подробиці

Четвертий президент України Віктор Янукович отримав другий вирок в одному зі столичних судів за організацію незаконного перетину державного кордону та спонукання до дезертирства.

Про це повідомив Офіс генерального прокурора.

"За публічного обвинувачення прокурорів Офісу Генерального прокурора ухвалено вирок четвертому Президенту України та колишньому заступнику начальника Управління державної охорони України – начальнику Служби безпеки Президента України", - наголосили в Офісі генпрокурора.

У Подільському районному суді їх визнали винними та винесли покарання, а саме: 

  • Януковичу – 15 років позбавлення волі за організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон України та підбурювання до дезертирства (ч. 2 ст. 332, ч. 4 ст. 27 ч. 2 ст. 408 ККУ);
  • ексзаступнику начальника УДО - 10 років позбавлення волі за організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон України та дезертирство (ч. 2 ст. 332, ч. 2 ст. 408 ККУ).

 

Цей вирок став ще одним кроком Офісу генпрокурора у процесі з притягнення до відповідальності ексвисокопосадовців України, які допомагали російській агресії діяти проти країни.

Прокурорам у суді вдалося довести, що 23 лютого 2014 року Янукович, у змові з ексначальником Служби безпеки та російськими представниками, незаконно перетнув повітряний кордон України та організував вивезення щонайменше 20 осіб, зокрема з близького до себе оточення та військових УДО, до рф.

Політ відбувся не в межах пропускного пункту держкордону. Фігуранти вилетіли на трьох військових літаках рф, якими керував російський льотчик-пілот. Вилетіли експосадовці з околиці села Урзуф Мангушського району Донецької області, а приземлилися на військовому аеродромі в місті Єйськ.

Після недовгого перебування в Єйську зловмисники полетіли в Анапу, а звідти на військово-транспортному літаку направилися до військового аеродрому "Гвардійське" на території ТОТ Криму.

Потім Янукович остаточно вирішив залишити Україну. Перебуваючи у військовій частині в Севастополі, він почав спонукати українських військових до дезертирства та виїзду до росії. З території Криму військові рф вивозили четвертого президента морським шляхом.

Внаслідок спонукань, разом з Януковичем з Севастополя виїхала й частина працівників держохорони, які так і не повернулися на службу.

"Маршрут пересування президента-втікача територією України та росії складався, повністю контролювався та супроводжувався співробітниками федеральної служби охорони та військовими південного військового округу рф. Він погоджувався безпосередньо із президентом росії", - додали в прокуратурі.

Справу вдалось розглянути за процедурою in absentia (за відсутності обвинувачених) через те, що вони знаходяться не в Україні.

Досудовим розслідуванням займалось Державне бюро розслідувань (ДБР).

Перший вирок Януковичу винесли у січні 2019 року. Експрезидента засудили за державну зраду та пособництво у веденні агресивної війни (ч. 1 ст. 111, ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 437 ККУ) та винесли покарання у вигляді 13 років позбавлення волі.

"Також раніше повідомлено про підозру 15 колишнім працівникам Служби безпеки Президента України Управління державної охорони за фактом дезертирства (ч. 2 ст. 408 КК України)", - додали в Офісі генпрокурора.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, у Сеулі розпочався перший судовий процес над експрезидентом Південної Кореї Юн Сок Йолем. Його звинувачують у спробі повстання після того, як він короткочасно запровадив воєнний стан. Сам Юн заявляє, що його дії були законними і не мали повстанського характеру.

Головне