Інфляція знизиться, а ВВП - зросте: НБУ оновив свій макропрогноз

Інфляція знизиться, а ВВП - зросте: НБУ оновив свій макропрогноз

Інфляція в Україні у поточному році сповільниться до 14,8% замість 18,7%, як прогнозувалося раніше. Про це свідчить оновлений макропрогноз Національного банку України.

За даними НБУ, інфляція в Україні стрімко знижується. Цьому сприяють заходи НБУ з підтримання курсової стійкості.

"Інфляція знижуватиметься і надалі, зокрема через здешевлення енергоносіїв на світових ринках, стриманий внутрішній попит, а також вплив монетарної політики НБУ. Ураховуючи комбінований ефект зазначених чинників і значно кращу, ніж очікувалося, ситуацію в енергетичному секторі, НБУ переглянув прогноз інфляції на 2023 рік – із 18,7% до 14,8%", - зазначили в НБУ.

Також згідно з прогнозом НБУ, наступного року інфляція сягне 9,6%, а у 2025-му - 6%.

Щодо прогнозу зі зростання ВВП України у поточному році, то за прогнозами Нацбанку, він пришвидшиться до +2%. Попередній прогноз був на рівні +0,3%. 

"Зниження безпекових ризиків із наступного року, що припускається в базовому сценарії прогнозу НБУ, сприятиме прискоренню економічного зростання – до 4,3% у 2024 році та до 6,4% у 2025 році", - додали у фінрегуляторі. 

А от облікову ставку НБУ вирішив зберегти на рівні 25% річних.

"Це підтримає ефекти від попередніх заходів із посилення привабливості гривневих активів, дасть змогу й надалі забезпечувати стійкість валютного ринку та формувати належні передумови для збереження сталого тренду на зниження інфляції та пом’якшення найбільш обтяжливих валютних обмежень", - пояснили у Нацбанку.

Як повідомляли "Ми-Україна", бізнес в Україні поліпшив оцінки економічного стану підприємств та перспектив діяльності у березні.

Головне