Ігнат заявив про загрозу ударів С-300 по Києву: для України такі обстріли не новина

Ігнат заявив про загрозу ударів С-300 по Києву: для України такі обстріли не новина

Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат після ранкового удару окупантів по Києву в субботу, 14 січня, заявив, що тепер є загроза ударів С-300 по Києву. Про це він розповів в ефірі телеканалу "Ми-Україна".

"Такі атаки, як була в Києві, це не є новина для України. Так, в Києві вони були фактично вперше, але маємо такі приклади як Харків, Дніпро, Миколаїв та інші області, Запорізька область, де застосовує ворог уже доволі таки довгий час ракети С-300 для завдання ударів, зокрема, і по мирних мешканцях, об’єктах критичної інфрастуктур, які він намагається знищити. Але частіше страждають люди", - заявив Ігнат.

Також він додав, що оскільки такі ракети летять з великої відстані, то не завжди влучають в ціль.

"Ці ракети летять з великої відстані, близько 150 км, і влучають. Чим більша дальність - тим більша неточність. Такий принцип вони застосували по Києву. Ця ЗРК могла бути заздалегідь підтягнута до кордону з півночі країни, підготовка була вночі… й була випущена ракета. Швидкість ракети С-400 - понад 4000 км/год, С-300 - понад 3000 км/год…. Був обстріл саме цими ракетами - С400 або С300 (певних модифікацій, тому що не кожна ракета летить на таку відстань. Було випущено, буквально 1-2 хв від пуску до вибухів", - зазначив Ігнат.

Він наголосив, що тепер в Києві теж існує загроза обстрілів з ЗРК С-300.

"Надалі будуть вжиті певні кроки, що стосуються північного напрямку, щоб уникати таких речей, які відбулися", - запевнив речник Повітряних сил ЗСУ.

Щодо того, з території росії чи білорусі відбувся обстріл Києва в суботу, Ігнат не уточнив.

 Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, у суботу, 14 січня, вранці у Києві пролунали вибухи. Й лише після цього в столиці увімкнулась повітряна тривога. 

Головне