Мобілізованих стане більше: хто може виїжджати за кордон у 2023 році

Мобілізованих стане більше: хто може виїжджати за кордон у 2023 році

Мобілізованих стане більше, а студенти чи курсанти зможуть перетинати кордон. Щоправда, не всі, а тільки ті, що навчаються на певних спеціальностях. Які зміни чекають на військовозобов’язаних та призовників і хто може виїжджати за кордон читайте у нашому матеріалі.

Хто з чоловіків може виїхати за кордон 2023

Задля навчання майбутніх авіаторів в Міносвіти пропонують аби студенти авіаційних спеціальностей могли виїжджати за кордон для практичної льотної підготовки.

"Ще до завершення свого навчання і для отримання льотної кваліфікації їм обов’язково потрібно пройти льотну практику. Пройти льотну практику в Україні сьогодні не можливо у зв’язку із закритістю неба", - сказав гендиректор директорату фахової перед вищої, вищої освіти Олег Шаров.

Виїжджати за межі Україні тепер можуть і члени сімей загиблих чи зниклих безвісти під час АТО. Обмеження кілька тижнів тому зняв Кабмін.

"Військова агресія рф проти України розпочалася у 2014 році та була відновлення 24 лютого 2022 року масованим вторгненням. Тому маємо уникнути несправедливого розділення як самих українських оборонців – учасників військових і спеціальних заходів, так і прав членів родин полеглих воїнів", - зауважила міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна.

Хто ще з чоловіків призовного віку з 18 до 60 років має законне право покинути країну.

Виїзд дозволений:

  • непридатним до військової служби (людям з інвалідністю 1 та 2 групи);
  • батькам-одинакам та опікунам неповнолітніх;
  • багатодітних батьків, хто є батьком трьох і більше неповнолітніх дітей:
  • чоловіків, які мають на утриманні батьків або дружину з інвалідністю;
  • мають бронь.

Не все так просто тепер і з обмежено придатними. Міноборони оновило та зменшило список хвороб.

Зміни до правил мобілізації

Тож відтепер можуть мобілізувати чоловіків із такими недугами:

  • Клінічно вилікуваний туберкульоз;
  • Вірусні гепатити із незначним порушенням функцій;
  • Безсимптомний ВІЛ;
  • Хвороби ендокринної системи;
  • Легкі короткочасні прояви розладу психіки;
  • Невротичні хвороби;
  • Повільно прогресуючі захворювання центральної нервової системи.

Розбиратимуться і з тими, у кого прокинулася під час війни раптова жага до знань. Йтиметься про чоловіків, які подавалися здобувати другу вищу. Під час вступної кампанії цього року в магістратуру надійшло суттєво більше заяв, ніж у довоєнному 2021 році – аж на 30 000.

"Те, що стосується отримання другої, третьої освіти, то це ближче до питань морального порядку. Адже так сталося, що переважно чоловіки з певним життєвим досвідом – 40-50 років вирішили отримувати другу-третю освіту. Цим питанням, чому так відбувається, буде зараз займатися міністерство", - заявив секретар РНБО Олексій Данілов.

Перевірять і громадян, хто оформив інвалідність чи був списаний з військового обліку за станом здоров’я після 24 лютого. Їх імена та імена лікарів, які надали висновки обіцяють оприлюднити протягом двох тижнів.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, в ДПСУ попередили про зміну правил перетину кордону для деяких категорій студентів та курсантів.

Головне