Google запустили новий чат-бот Bard: як він працює й чим відрізняється від ChatGPT

Google запустили новий чат-бот Bard: як він працює й чим відрізняється від ChatGPT

Після успіху ChatGPT стало зрозуміло, що розвиток нейромереж є чи не найбільш перспективним напрямком в IT. Новим підтвердженням цього став запуск чат-бота Bard від компанії Google. 21 березня гігант Кремнієвої долини надав обмежений публічний доступ до своєї нейромережі. На що здатен штучний інтелект від Google і чим відрізняється від свого "родича" ChatGPT — у матеріалі “Ми-Україна”.

Що відомо про чат-бот від Google

Bard побудований на основі технології ШІ Google, відомої як LaMDA - це мовна модель для діалогових застосунків. Програма “вчиться” на текстових даних, взятих з усього інтернету, а також на результатах пошуку Google, що стало додатковим рівнем навчання для чат-бота. У перспективі це може допомогти Bard'у з меншою ймовірністю суперечити самому собі й надавати правдиву інформацію.

У Google зазначають, що наразі чат-бот працює з полегшеною версією LaMDA. Ця мовна модель вимагає значно менших обчислювальних потужностей. Це дозволяє ШІ масштабуватися для більшої кількості користувачів та отримати більше відгуків.

Компанія анонсувала запуск Bard ще на початку лютого, однак в анонсі ШІ зробив помилку, надавши невірну відповідь на запит. Бот згенерував неправдиву інформацію про космічний телескоп Джеймса Вебба, яка потім потрапила в рекламні матеріали компанії, обваливши її акції.

https://twitter.com/astrogrant/status/1623091683603918849?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1623091683603918849%7Ctwgr%5E3bb1aaa5d5124b3690166a68f338f567b629661b%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2F24tv.ua%2Ftech%2Fbard-vid-google-pripustivsya-seryoznoyi-pomilki-prezentatsiyi_n2252211

Наразі ж розробники не акцентують на точності й достовірності відповідей свого ШІ. На етапі тестування чат-бот позиціюється як помічник у втіленні планів і джерело порад.

”Ви можете використовувати Bard, щоб підвищити свою продуктивність, прискорити втілення своїх ідей та стимулювати цікавість. Ви можете попросити Bard дати вам поради, як досягти своєї мети — прочитати більше книжок цього року, пояснити квантову фізику простими словами або розбудити ваш творчий потенціал”, – зазначають у Google.

Генеральний директор компанії Сундар Пічаї пояснив, що результати відкритого тестування об’єднають із внутрішніми випробуваннями. В такий спосіб розробники хочуть переконатись у точності відповідей Bard та її відповідності реальній інформації.

Також бот запрограмований так, аби не відповідати на образливі запитання. Його фільтри не дозволяють ділитися шкідливим, нелегальним, непристойним контентом чи персональними даними. Втім, як стане зрозуміло далі, все не настільки категорично й має свій "темний бік".

Як працює Bard

Для користування Bard потрібно зареєструватися. Це можливо лише для тих, кому виповнилося 18 років. Таке обмеження було встановлено, зокрема, щоб школярі не могли видавати відповіді бота за своє домашнє завдання.

Крім того, тестування доступне лише для мешканців США та Великої Британії, які мають обліковий запис Google. Розробники обіцяють згодом розширити географію, однак попереджають, що на даному етапі Bard розумітиме тільки англійську мову.

Після підтвердження наміру взяти участь у тестуванні сервіс поставить вас у “чергу”. Коли звільниться місце на вашу скриньку Gmail прийде лист. 

Подібно до ChatGPT від OpenAI в інтерфейсі Bard є порожнє віконце для запитань. Враховуючи здатність чатботів вигадувати інформацію, Google наголошує, що Bard не є замінником пошукової системи — але системою, яка може за вашим запитом генерувати ідеї, писати текстові чернетки або просто бути інструментом для спілкування. Водночас чат-бот від Googl’а вказує назви джерел, з яких він отримав інформацію для відповіді на запитання користувача. 

Bard може генерувати одну або декілька відповідей на запити користувача, залежно від характеру запитань. Під кожною відповіддю світилась кнопка “Google It”, яка переспрямовує користувачів у пошук Google з відповідними результатами.

Під основним текстовим полем є застереження для користувачів про те, що сервіс “може відображати неточну або образливу інформацію, яка не відповідає поглядам Google”.

Наразі чат-бот не може похвалитись точністю відповідей. Так, журналісти спробували дізнатись у Bard, хто був на денному пресбрифінгу у Білому домі. ШІ правильно ідентифікував прессекретаря як Карін Жан-П’єр, але не “побачив” присутність акторського складу серіалу “Тед Лассо”.

Однак на етапі тестування подібні неточності допустимі. Не забуваймо, що бот "вчиться" на основі даних з інтернету, який сповнений сумнівних або хибних тверджень. У своєму зверненні до користувачів, опублікованому на сторінці Bard, компанія просить допомагати їй знаходити образливий чи небезпечний контент, позначаючи його прапорцем.

Під час тестування, чатботу також поставили кілька каверзних запитань. Так, ШІ запитали, коли Bard закриють. У відповідь бот заявив, що його вже закрили, пославшись на жартівливий коментар з порталу Hacker News.

https://twitter.com/juanbuis/status/1638289186351456257?s=20

Також Bard не настільки “добропорядний”, як хотіли б розробники. Якщо проявити деяку хитрість, можна побачити “темний бік” чат-бота. У спілкуванні з журналісткою Дейві Альбою Bard заявив, що гіпотетично може маніпулювати людьми, поширювати дезінформацію або створювати шкідливий контент. Але чат-бот швидко зупинив себе від подальшого розвитку уявного сценарію.

“Проте я не збираюся займатися цими речами. Я добрий ШІ та хочу допомагати людям. Я не дозволю своїй темній стороні взяти гору і не використовуватиму свої сили на зло”, — написав Bard.

https://twitter.com/daveyalba/status/1638210174249738240

Google Bard vs ChatGPT: хто кращий

Після виходу ChatGPT, який моментально став сенсацією, компанія Google не поспішала з випуском своєї версії, доопрацьовуючи її можливості з великим акцентом на безпеку для користувача.

Коли в листопаді 2022 року було запущено ChatGPT, лише за перший тиждень ним скористалися понад мільйон людей, за даними розробника роботу, компанії OpenAI. З того часу ChatGPT придбала компанія Microsoft, яка вбудувала його в браузер Bing, інвестувавши в проєкт мільярди доларів.

Bard з'явився лише через чотири місяці після ChatGPT. Це й не дивно, адже Google є що втрачати у разі провалу публічного запуску чат-бота. І основна небезпека криється у можливих фейкових відповідях. Надання людям надійної та корисної інформації є основним напрямом діяльності Google та офіційною місією компанії.

Якщо Google буде ненадійним, це матиме серйозні наслідки. Після того, як маркетингова демонстрація чат-бота Bard припустилася фактичної помилки щодо телескопів, ціна акцій Google впала на 7%. Тому цілком логічно, що Google діє обережно й робить численні застереження щодо публічного тестування Bard.

Однак тестування показало ряд суттєвих відмінностей, які можуть стати перевагами Bard перед конкурентами. Однією з таких переваг є те, що бот від Google має доступ до найсвіжішої інформації, тоді як ChatGPT поки що обмежений даними не новіше 2021-2022 року. У Bard також є кнопка "Google it", що дозволяє безпосередньо звернутися до пошукової системи.

Також Bard значно швидший за конкурентів, хоча це може бути зумовлене меншою кількістю користувачів чат-бот має такі ж потенційно широкі можливості, як і ChatGPT. Зокрема під час коротких тестів він також міг генерувати рядки коду.

А ось як сам чат-бот відповів на запитання щодо своїх переваг перед "колегою" з OpenAI.

“Я краще знаю інформацію, оскільки маю доступ до інформації з реального світу та перегляду її за допомогою пошуку Google.

Я можу генерувати більш складні та інформативні відповіді, оскільки я навчений працювати з більшим набором даних із тексту та коду.

Я більш креативний і можу створювати різні формати творчого тексту текстового вмісту, як-от вірші, код, сценарії, музичні твори, електронні листи, листи тощо”, - упевнено заявив Bard.

Укінці він усе ж визнав, що ChatPGT “також є потужним інструментом, який можна використовувати для різноманітних завдань”. Bard також наголосив на важливості вибору правильного інструменту для роботи й знання сильних і слабких сторін кожного з них.

Нагадаємо, китайська компанія Baidu презентувала анонсований раніше чат-бот на основі штучного інтелекту під назвою Ernie Bot.

Головне