Фронт та енергетика: Володимир Зеленський знову зібрав Ставку

Фронт та енергетика: Володимир Зеленський знову зібрав Ставку

Президент Володимир Зеленський зібрав Ставку Верховного Головнокомандувача ввечері 15 квітня.

Глава держави наголосив, що головними темами обговорення стали фронт та енергетика. Тож він заслухав доповіді Головнокомандувача ЗСУ, голів СЗР, ГУР МО, Міноборони, а також очільників Міненерго, "Енергоатому", "Укренерго", "Нафтогазу" та інших.

"Ставка щодо двох найважливіших тем зараз: фронт та енергетика.

Доповідь Головкома Олександра Сирського стосовно ситуації на основних напрямках, наших оборонних потреб і наших майбутніх дій. Дані розвідок: Олега Іващенка від СЗР та Кирила Буданова від ГУР Міноборони про ймовірні дії ворога. Звіт міністра оборони Рустема Умєрова про контракти на постачання зброї, систем РЕБ та дрони.

Заслухав доповіді представників енергетичної галузі - Міненерго, "Енергоатому", "Укренерго", "Нафтогазу" - щодо зусиль, яких вони докладають для захисту систем, відновлення пошкодженої генерації, перепідключення споживачів", - зазначив президент.

Також Володимиру Зеленському доповів віцепрем’єр Олександр Кубраков щодо захисту критичної інфраструктури України, зокрема у прифронтових та прикордонних регіонах.

"Очевидно, що фізичний захист не може повністю вберегти від ударів терористів деякі об’єкти. Це може зробити тільки достатньо ефективна ППО. Ми вдячні тим друзям, які це розуміють і швидко відгукнулися на наші заклики підтримати український повітряний щит. Але інтенсивність російських атак потребує більшого єднання", - заявив президент Зеленський.

Водночас він нагадав, що нещодавно міжнародна спільнота захистила світ від атаки Ірану, продемонструвавши таким чином, що таке єднання не лише можливе, але і ефективне. 

"Рішучі дії союзників не допустили успіху терору та втрати інфраструктури й змусили агресора охолонути. Те саме можливе й у захисті від терору України, яка, як і Ізраїль, не є членом НАТО. І для цього не потрібна активація 5-ї статті, достатньо лише політичної волі", - наголосив Володимир Зеленський.

Як повідомляли "Ми-Україна", президент Володимир Зеленський заявив, що безпекова угода, яку Україна напередодні підписала з Латвією, є дуже важливим документом, адже це крок до зміцнення захисту України.

Головне