Фіктивна інвалідність для ухилянтів: ДБР викрило багатомільйонну схему в Одеському МСЕК

Фіктивна інвалідність для ухилянтів: ДБР викрило багатомільйонну схему в Одеському МСЕК

Працівники Державного бюро розслідувань викрили групу лікарів в Одесі, які допомагали здоровим чоловікам призовного віку отримувати медичні довідки для ухилення від військової служби.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Навесні 2024 року один із лікарів Одеської обласної клінічної лікарні почав надавати "платні послуги" чоловікам, які хотіли уникнути мобілізації. До своєї схеми він залучив ще 12 медиків з різних медичних закладів міста, посадовців "Одеського обласного Центру медико-соціальної експертизи" та їхніх родичів, які виконували роль посередників.

Схема передбачала фальсифікацію діагнозів та створення документів, які підтверджували наявність неіснуючих хвороб, включаючи підроблені МРТ-знімки. Після цього чоловіки зверталися до МСЕК, де їх вже очікували "заздалегідь підготовлені" члени комісії, щоб оформити групу інвалідності.

Вартість таких "послуг" коливалася від шести до 12 тисяч доларів США, залежно від складності вигаданого діагнозу та рівня інвалідності. Слідчі встановили 42 осіб, які скористалися цією схемою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що зміниться у листопаді: завершення відстрочок, обмін банкнот, оновлення єОселі та вибори у США

Під час розслідування працівники ДБР провели 28 обшуків за місцем роботи та проживання підозрюваних - вилучено медичні документи, понад 80 000 дол готівкою та три автомобілі преміумкласу.

"До того ж під час обшуку у Центрі медико-соціальної експертизи було виявлено та затримано двох військовослужбовців, які знаходились у розшуку за фактом самовільного залишення військової частини та п’ятьох «клієнтів» призовного віку, які знаходилися в розшуку за фактом ухилення від військової служби та намагались оформити фіктивну інвалідність", - йдеться у дописі.

Лікаря-організатора злочинної схеми затримано та повідомлено про підозру в одержанні неправомірної вигоди службовою особою (ч. 3 ст. 368 КК України). Вирішується питання щодо повідомлення про підозри іншим учасникам схеми.

Затриманим загрожує до 10 років позбавлення волі.

Скандали з МСЕК
 

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, у справі стосовно Голосіївського ТЦК шестеро людей отримали запобіжні заходи.

Головне