Перший віцепрем'єр-міністр - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров окреслив чотири стратегічні напрямки своєї діяльності в новому уряді України.
Про це голова Мінцифри написав у Telegram.
За словами Федорова, перебуваючи на посаді - головний фокус буде спрямовано на інновації в оборонному секторі, розвитку освіти та людського капіталу, впровадженні штучного інтелекту в державне управління та створення цифрових інструментів для Уряду, щодо ухвалення рішень на основі якісних даних.
Основні вектори роботи
Інновації в оборонній сфері
Голова Мінцифри зазначив, що український сектор defense tech стрімко зростає. Він наголосив, що завдяки політиці відкритих ринків та платформі "Brave1" сформувалася екосистема з понад 1 500 компаній, які виробляють БпЛА, РЕБ, ракети, боєприпаси та інші технологічні продукти.
Федоров додав, що система "Армія дронів" стала справжнім проривом. За його словами, на полі бою вже застосовується штучний інтелект, зокрема для боротьби з дронами-камікадзе типу "Шахед".
Міністр наголосив, що завдання на найближче майбутнє - масштабування готових рішень разом із новим Міністерством оборони.
Освіта та розвиток людського капіталу
Федоров зауважив, що у партнерстві з МОН почато трансформацію освіти: від дитсадків до вишів. Він додав, що відкривається понад 1500 нових освітніх просторів, включаючи 200 підземних шкіл і 200 майстерень у профтехах.
"Запустили "Мрію", оновлюємо наглядові ради в університетах", - додав міністр.
Федоров наголосив, що крім інфраструктурних змін, оновлюється і сам підхід до навчання. Ціль - виховати покоління щасливих та фахових громадян, здатних працювати в інноваційній економіці і захищати країну.
"Це важливо в контексті втілення Стратегії WINWIN 2030, розвитку держави в найближчі 5-7-10 років", - заявив перший віцепрем'єр.
Цифровізація та штучний інтелект
"Зараз застосунком уже користуються понад 22,7 млн українців. У Дії реалізовано 33 документи, понад 65 сервісів і більш як 150 послуг — на порталі", - зазначив Федоров.
Голова Мінцифри зауважив, що попереду планується запуск нових сервісів: онлайн-екзамен на водійські права, розмитнення авто, зміна прізвища, консульські послуги, "єАкциз", "єНотаріат", медичний кабінет і сервіс для отримання пенсії.
Фокус - інтеграція ШІ в "Дію": найближчим часом з’явиться AI-асистент, який дозволить отримувати послуги за запитом, без потреби шукати потрібний розділ.
Федоров наголосив, що крім цього, триває модернізація телеком-інфраструктури, адже Україна готується до запуску 5G.
Якісні дані для управлінських рішень
Перший віцепрем'єр заявив, що управління державою має ґрунтуватися на даних у реальному часі. Він додав, що вже зараз ці підходи реалізовано у ключових ініціативах: від дашбордів "Дії" до проєкту "Palantir" у школах.
"Ключове завдання зараз - надати всім урядовцям якісні дані в режимі реального часу, які повинні стати основою для ухвалення ефективних рішень", - зазначив Федоров.
Як інформував "Ми-Україна" раніше, Верховна Рада затвердила новий склад Кабінету міністрів України 17 липня. "За" список міністрів проголосували 253 народних депутатів.