Економія трафіку, секретні чати і "невидимий" режим: 15 функцій Telegram, про які ви могли не знати

Економія трафіку, секретні чати і

Одному з найбільш популярних месенджерів в Україні, Telegram, виповнилося 10 років. Нещодавно для пересічних користувачів стала відкрита функція stories, яка раніше була доступна лише власникам premium-підписки. Однак Telegram має низку інших корисних функцій, які не лише підвищують конфіденційність, але й економлять заряд вашого гаджета. Докладніше про це — у матеріалі "Ми-Україна".

Режим енергозаощадження

Режим енергозаощадження можна включити вручну або налаштувати на автоматичну активацію, коли рівень заряду опуститься до певного значення. Коли месенджер працює в економрежимі, відбувається наступне:

  • Відключаються яскраві анімації й ненав'язливі візуальні ефекти;
  • Відключається автоматичне відтворення GIF і відео;
  • Анімовані емодзі та реакції відображаються у вигляді статичних картинок;
  • Дезактивуються плавні переходи в інтерфейсі під час дзвінків і використання чатів.

В режимі економії енергії навіть реакції перестають супроводжуватися анімацією. Це знижує навантаження не тільки на акумулятор смартфона, але і на його процесор.

Для активації функції виконайте наступне. Відкрийте основне меню, перейдіть до налаштувань Telegram і зайдіть у розділ "Економія енергії".

У верхній частині екрана ви побачите повзунок. З його допомогою можна налаштувати автоматичне включення режиму економії енергії в Telegram. За замовчуванням це відбувається при досягненні заряду батареї в 30%.

При необхідності пересуньте повзунок вліво до упору, щоб в статусному рядку відобразилося значення "Завжди вимкнено". Нижче можна знайти перемикачі, що дозволяють відразу відключити анімації Телеграм і інші ефекти незалежно від того, працює економія енергії чи ні.  

Економія трафіку

Відеоспілкування в Telegram немає, але можна розмовляти за допомогою аудіодзвінків з хорошою якістю зв’язку. На таких розмовах також можна економити трафік. Це зручно, якщо ви перебуваєте в роумінгу або працюєте з обмеженою кількістю мегабайт всередині мобільного тарифу.

Для цього треба зайти в налаштування, вибрати розділ "Дані та сховище", а в ньому знайти підпункт "Виклики".

Тут є рядок "Економія трафіку у викликах", де можна підлаштувати всі параметри під себе. Можна обрати економію лише в роумінгу чи мобільній мережі, а також встановити економрежим завжди або ніколи.

Секретний чат

Головна фішка Telegram – приватність і секретність спілкування. Тож не дивно, що у ньому є функція створення "невидимого" каналу комунікації.

Щоб максимально убезпечити себе і співрозмовника, в месенджері можна створити секретний чат. Його не можна відстежити, або перехопити передану в листуванні інформацію. А для абсолютної конфіденційності є функція видалення чату за таймером і заборона пересилання повідомлень або файлів.

Щоб створити такий канал натисніть на кнопку з олівцем в списку чатів і груп і виберіть пункт "Новий секретний чат". Далі обираємо користувача зі списку контактів і чекаємо, поки він приєднається до закритої групи.

Невидимий режим

У Telegram є функція, яка дозволяє зробити користувача невидимим для інших, навіть приховати час останньої появи в додатку. Можна вибрати коло людей, які будуть бачити ваш онлайн-статус, а для інших цю можливість закрити. Також є можливість закрити себе для всіх або тільки для контактів.

Для увімкнення режиму "невидимки" зайдіть у налаштування, потім у розділ "Приватність і безпека". Далі знайдіть підрозділ "Остання активність" і вибирайте з доступних варіантів.

Створіння GIF-файлів

У Telegram можна створювати гіфки. Для цього потрібно натиснути на скріпку в листуванні з потрібним контактом, вибрати камеру і записати відео.

При збереженні знятих відеофайлів потрібно відключити звук на ролику, натиснувши на значок мікрофона. Після цього відео автоматично перетвориться в GIF-файл. Після відправки користувачеві, буде циклічно відтворюватися по колу.

Пошук GIF-файлів та відео з YouTube

Якщо хочете надіслати співбесіднику або в групу цікаву гіфку або відео з YouTube, в новому повідомленні напишіть @gif або @youtube. Потім натисніть пробіл і напишіть пошуковий запит (слово/фразу, за яким бот знайде відповідний файл). Після цього над повідомленням з’явиться добірка файлів, з яких можна обрати бажаний.

Самознищення зображень

У Telegram можна ділитися фотографіями та відео зі встановленим таймером самознищення. Відправник може обрати час (до однієї хвилини), протягом якого отримувач зможе переглядати файл.

Таймер запускається, коли отримувач повідомлення переглядає файл вперше, і автоматично видаляється, коли лічильник закінчується.

Щоб скористатись цією функцією, додайте зображення або відео у вікно чату за допомогою піктограми вкладення (скріпка). Коли ви будете готові надіслати його, натисніть і утримуйте кнопку "Надіслати", а у спливаючому меню виберіть "Надіслати пізніше". На Android таймер самознищення знаходиться безпосередньо ліворуч від кнопки "Надіслати".)

Візуальне налаштування чатів

Листування з іншими користувачами можна зробити комфортнішим. Для цього у Telegram дозволено налаштовувати фон чату і його особливості.

Окрім фонової картинки тут змінюється розмір тексту повідомлень і тема, задається розмір кутів блоків з повідомленнями тощо.

Якщо хочете зробити щось подібне, то заходьте в “Налаштування" і вибирайте розділ "Налаштування чатів" і підбираєте необхідні вам параметри.

Додатковий захист паролем

Якщо вам потрібний додатковий захист опублікованого у Telegram контенту, листування і контактів, то є можливість поставити пароль на весь месенджер.

Встановити його можна в налаштуваннях. Зайдіть у розділ "Приватність і безпека", а потім у підрозділ "Код блокування". Далі вмикаємо чотиризначний код блокування і встановлюємо потрібний захист. Після цього над списком чатів з’явиться іконка замка, натискаючи на яку можна буде блокувати й розблоковувати месенджер.

Хмарне файлосховище

Telegram надає кожному користувачеві безплатну хмару для зберігання даних. Вся завантажена туди інформація зберігається на серверах компанії та не займає місця на смартфоні.

Сховище знаходиться в бічному меню і називається "Збережене". Файли тут діляться на категорії (фото, файли, посилання).

Скинути сюди потрібну інформацію можна, як і звичайному користувачеві. Вибираємо файл або посилання, натискаємо "відправити" і в списку контактів знаходимо "Збережене".

Архівація чатів, груп і листувань

З часом при спілкуванні в Telegram у вас може накопичитися список з безлічі чатів і підписок на тематичні канали. Часто їх набагато більше, ніж хотілося б, тому частину з них можна тимчасово відправляти в архів.

Для цього потрібно просто вибрати листування, чат або групу і провести пальцем вліво. Обраний канал автоматично перейде в розділ "Архів". Доступ до нього і всім відправленим туди листуванням є у головному списку чатів і знаходиться на самому верху.

Автоматичне видалення акаунту

Якщо обліковим записом у Telegram тривалий час не користуватись, він буде автоматично видалений. Так, користувач може змінити ці налаштування, встановивши допустимий термін бездіяльності — від одного місяця до року.

Щоб внести зміни, потрібно перейти у меню “Налаштування”, потім до розділу "Приватність і безпека", натиснути на "Видалити мій акаунт" і обрати зі списку запропонований варіант.

Використання декількох акаунтів

У Telegram є можливість використовувати на одному телефоні більш ніж один обліковий запис і перемикатись між ними за необхідності. Для цього треба:

  • Зайти в бічне меню у верхньому куті (іконка з трьома горизонтальними рисками);
  • Праворуч ви побачите стрілку вниз, яка відповідає за розширення базового списку в меню, натискайте на неї;
  • З’явиться пункт "+ Додати акаунт", обирайте його;
  • Обирайте країну та вводьте свій номер телефону (другий, який ще не зареєстрований в месенджері);

Далі введіть код підтвердження, пишіть своє ім’я або вигадайте нік. Готово, ви маєте ще один обліковий запис у Telegram.

Планування повідомлень

Не обов’язково надсилати повідомлення негайно. Ви можете зробити так, щоб воно надійшло у конкретний час. Для цього наберіть повідомлення у вікні чату, як зазвичай. Потім натисніть і утримуйте кнопку "Надіслати", а у спливаючому меню виберіть "Надіслати пізніше" і встановіть дату й час.

Поруч з вікном чату, зліва від скріпки додавання файлів, з’явиться нова іконка "Заплановані". Клацнувши на неї можна редагувати заплановані повідомлення або видаляти їх.

Надсилання беззвучних повідомлень

Якщо ви не хочете турбувати адресата, але й не бажаєте планувати повідомлення на пізніше, скористайтесь функцією "Надіслати без звуку". Для цього потрібно утримувати кнопку надсилання повідомлення, далі обрати відповідну функцію.

Щоб відправити беззвучне повідомлення або запланувати його на пізніше з ПК, натисніть на іконку відправлення повідомлення правою кнопкою миші. Після цього ’явиться аналогічне вікно з двома цими функціями.

Нагадаємо, “Ми-Україна” зробив підбірку захищених месенджерів, які можуть стати заміною Telegram. 

Головне