Чотири Patriot, одну SAMP/T і десятки тактичних комплексів: Україна отримає додаткові системи ППО від партнерів

Чотири Patriot, одну SAMP/T і десятки тактичних комплексів: Україна отримає додаткові системи ППО від партнерів

Сполучені Штати, Нідерланди, Німеччина, Італія, Румунія та Україна виступили зі спільною заявою щодо значного посилення протиповітряної оборони України. Ключовим аспектом заяви є надання нашій державі п'яти додаткових стратегічних систем протиповітряної оборони.

Як вказано у документі, йдеться про чотири наземні ракетні комплекси Patriot та один - SAMP/T. Серед них - батареї Patriot від США, ФРН та Румунії, компоненти Patriot від Нідерландів для формування додаткової батареї, та система SAMP-T від Італії. 

На додачу до цього, найближчими місяцями Україна отримає десятки тактичних систем ППО, включаючи NASAMS, HAWK, IRIS T-SLM, IRIS T-SLS та системи Gepard. 

Важливим елементом підтримки є координація постачання критичних перехоплювачів. 

"Сполучені Штати переналаштують планові поставки критичних перехоплювачів протиповітряної оборони для іноземних військ у координації з партнерами, щоб вони були доставлені в Україну, надаючи Україні сотні додаткових перехоплювачів протиповітряної оборони протягом наступного року", - вказано у спільній заяві.

Заява також підкреслює важливість міжнародної коаліції з понад 50 країн, які надають безпекову допомогу Україні, та ініціатив, таких як "Негайні дії щодо протиповітряної оборони" та "Об'єднана коаліція можливостей протиповітряної та протиракетної оборони".

"Наше послання Москві та світу чітке: наша підтримка України є сильною та непохитною", - підсумовано у заяві. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, президент Володимир Зеленський перед початком саміту НАТО у Вашингтоні заявив, що Україна домагатиметься отримання більшої кількості винищувачів та ППО, а також додаткових безпекових гарантій.

Головне

Ірина Фаріон померла в лікарні Львова після скоєного на неї замаху. Про це повідомили в пресслужбі Першого медичного обʼєднання Львова, передає кореспондентка телеканалу "Ми-Україна" Олександра Стасишин.