Бракує "достатніх доказів": ООН поки ще не готова визнати злочини рф в Україні геноцидом

Бракує

Очільник Незалежної міжнародної комісії ООН Ерік Мьосе, перебуваючи у Києві, заявив, що організація на сьогодні не має "достатніх доказів", які б дозволили кваліфікувати злочини армії рф в Україні як геноцид.

"На цю мить ми не маємо достатніх наявних доказів, які б відповідали юридичній кваліфікації, передбаченій Конвенцією про геноцид",цитує його слова в ході пресконференції в українській столиці "Радіо Свобода".

Мьосе наголосив, що ООН продовжуватиме ретельно та поступово вивчати це питання, розслідування триватимуть надалі.

"Ми чудово усвідомлюємо занепокоєння щодо цього. Тому ми досліджуємо це крок за кроком... Ви пам’ятаєте, що це питання умислу, умислу злочинців. Має бути "потреба" знищити певну групу. І таке знищення, відповідно до Конвенції, має бути фізичним чи біологічним. Це ті жорсткі умови (для визнання геноциду - ред.), які підтверджені судовою практикою", - пояснив він.

Голова комісії підкреслив, що не варто виокремлювання це питання від інших висновків ООН, зокрема ракетні удари рф по енергоінфраструктурі та застосування тортур проти громадян України.

"Ми виявили велику кількість воєнних злочинів. Ми виявили, що принаймні щодо двох тем, а саме тортур і атак з жовтня 2022 року, питання полягає в тому, чи слід розглядати їх як злочини проти людяності. І ми визначили, що є ознаки того, що це може бути злочином проти людяності. Тому я вважаю, що корисно дивитися на усе в контексті", – підсумував Мьосе.

Як писав "Ми-Україна" раніше, генпрокурор України Євгеній Костін розповів, що у міжнародній практиці є два судові рішення щодо злочину геноциду, тому збір доказів в Україні буде тривалим. За його словами, в  історії людства є тільки два рішення міжнародних судових органів, які визнали геноцид – це Руанда і Сребрениця

Головне