Сьогодні, 20 січня, день вшанування захисників Донецького аеропорту. Майже пів року відчайдушного захисту. Людей, які утримували ДАП, ми називаємо кіборгами. І не даремно, так стояти і так боротися під силу тільки нашим воїнам. Рівно 8 років тому почався останній бій за аеропорт.
Як це було – у сюжеті телеканалу "Ми-Україна".
У військовій тактичній куртці наш кореспондент зустрівся на Михайлівській площі з Михайлом, одним із кіборгів.
"Я приходжу сюди часто, мені серце болить, що там багато моїх товаришів (загинули, - ред..)", - сказав полковник резерву Збройних сил України Михайло Щербина.
Чоловіка називають "кіборгом", але він себе таким не вважає. Трохи соромлячись каже, що таке звання мають носити тільки ті, хто безперервно був там. Хоча в боях за летовище він брав активну участь, але себе вважає таким собі посередником між нашими військами та російською армією. Михайло займався евакуацією загиблих та поранених хлопців.
Перші спроби захопити аеродром російські загарбники почали у травні, 2014 року, але тоді це були локальні битви, а не масштабні навали. Восени ситуація загострилась. Російська артилерія та важке озброєння "поливали" наших захисників цілодобово та майже безперестану.
"Триматись можна було тільки на силі волі тому, що температура була мінусова, не було ні електрики, ні обігріву, практично ніхто нічого не їв. Люди трималися від бою до бою", - сказав донецький кіборг.
За його словами, усі, хто хотів поїхати захищати аеропорт розуміли, що це "дорога в один кінець". Втім, охочих було багато.
Михайло згадав й перше знайомств з бойовиком олександром захарченком. Це було в Донецьку, тоді під наглядом ОБСЄ терорист переконував, що аеропорт вони начебто захопили, але звісно, це була неправда.
"Я його запитував: "Нас прослуховують?, - він мовчить. - Ви розумієте, що вас скоро знищать – або наші, або ваші. Ви нікому не потрібні, розхідний матеріал". Ми з ним домовились, що він віддасть нам всіх полонених, але він не виконав своїх обіцянок", - згадав про зустріч з бойовиком Щербина.
На його думку, оборона ДАПу стала початком відродження не тільки нашої армії, але й становлення нашої державності.
Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, Міноборони Фінляндії оголосило про рекордний пакет військової допомоги Україні на 400 млн євро.