Блокування кордону з Польщею триває: яка ситуація сьогодні

Блокування кордону з Польщею триває: яка ситуація сьогодні

Польські фермери продовжують блокувати два пункти пропуску на польсько-українському кордоні. Йдеться про КПП "Ягодин" і "Рава-Руська", розповів в ефірі марафону "Єдині новини" речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.

"Раніше був розблокований пункт перетину "Шегині", який також блокувався. Учасники цієї блокади перешкоджають руху вантажним транспортним засобам на напрямках пунктів пропуску "Ягодин" і "Рава-Руська", - повідомив він. 

Також черги є і перед пунктом пропуску "Краківець", хоч там страйкарів і немає. 

"Цей напрямок не блокувався і не блокується, але звісно що черга виникла через те, що інші напрямки блокуються і водії та перевізники шукають альтернативні напрямки для того, щоб перетнути кордон", - пояснили у ДПСУ.

За даними Демченка, станом на ранок 12 лютого через дії поляків на кордоні застрягли понад 1000 фур.

Як відомо, поліція польського міста Хелм з'ясовує деталі інциденту, який стався стався з фурами з українських зерном біля пункту перетину "Дорогуськ". За даними правоохоронців, фермери, які протестували неподалік, зупинили три українські вантажівки та висипали на дорогу їх вантаж. Вони також перегородили дороги насипами землі та автомобільними шинами. Протестувальники заявляють, що не хочуть, щоб українське зерно везли через Польщу. 

Нагадаємо, напередодні, 11 лютого, польські фермери анонсували початок протестів на ще двох пунктах пропуску на додачу до "Ягодина" і "Рави-Руської". Вони заявили про наміри обмежити рух на напрямках "Устилуг – Зосин" і "Угринів – Долгобичув".

Як писав "Ми-Україна" раніше, 9 лютого міністр сільського господарства і розвитку села Польщі Чеслав Секерський звернувся до протестувальників на кордоні з Україною та попросив їх припинити блокаду.

 

Головне