Блокада триває: у чергах на кордоні з Польщею стоять 3900 вантажівок

Блокада триває: у чергах на кордоні з Польщею стоять 3900 вантажівок

Польські страйкарі продовжують блокувати рух вантажних автівок на чотирьох пунктах перетину. Станом на ранок 22 грудня, за даними Держприкордонслужби, перед КПП у чергах у бік України стоять 3900 машин. 

Найбільше вантажівок накопичилось перед пунктом пропуску "Ягодин" - більш як 1700 одиниць, розповів в ефірі марафону "Єдині новини" речник ДПСУ Андрій Демченко.

"На жаль, блокування продовжується. На певний час розблокувався напрямок пункту пропуску "Ягодин". Проте з 18 грудня блокування поновилися, фактично зараз знову заблоковані чотири напрямки – "Ягодин", "Рава-Руська", "Краківець" та "Шегині", - повідомив він.

Демченко зауважив, що певний рух на усіх вищезгаданих напрямках спостерігається, проте він " в рази менший", ніж був до виходу на страйк польських перевізників. Найменше автомобілі проходять як раз найбільшим пунктом перетину "Ягодин-Дорогуськ". За добу його перетнули близько 170 машин в обидві сторони.

У ДПСУ зазначили, що рух кордонами України зі Словаччиною та Угорщиною не блокується - йде повноцінний рух, але черги також є. Їх виникнення спровоковано ситуацією з Польщею.

Як відомо, в Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України підрахували, що за весь період блокади польсько-українського кордону економіка України втратила близько мільярда євро. 

Нагадаємо, як і було анонсовано, невдовзі після розблокування КПП "Дорогуськ-Ягодин" на кордоні між Україною і Польщею 18 грудня його знову перекрили

Як писав "Ми-Україна" раніше, минулого тижня польське Мінагро виступило з ініціативою закрити український аграрний ринок на 20 років після приєднання України до ЄС. В українському Мінагрополітики пояснили, що твердження про те, що більшість агропродовольчої продукції з України йде в країни ЄС є такими, що не відповідають дійсності. До повномасштабної агресії близько 70% української продукції йшла не в держави-члени блоку, а в країни Близького Сходу, Південно-Східної Азії, Північної Африки. 

Головне