Більшість українських вимушених переселенців та біженців хочуть з часом повернутися назад в Україні.
Про це йдеться у звіті Верховного комісара ООН у справах біженців.
“Переважна більшість біженців та внутрішньопереміщених українців (близько 77% та 79% відповідно) хочуть одного дня повернутися додому, утім лише 12% як біженців, так і внутрішньопереміщених людей мають намір зробити це протягом наступних трьох місяців”, - йдеться у звіті.
Основна перешкода, яка заважає біженцям повернутися - це небезпека у регіоні їх походження.
Також люди переживають через відключення чи відсутність електроенергії та водопостачання, можливості працевлаштування й належного проживання.
Втім 18% українських біженців досі не визначилися, чи планують вони коли-небудь повернутися до України.
Загалом же, за підрахунками ООН, через рік після початку повномасштабного російського вторгнення до України, понад 13 млн людей досі не можуть повернутися до своїх домівок. З них близько 8 млн - біженці у Європі та понад 5 млн - внутрішньопереміщені особи.
Нагадаємо, понад 81 000 цивільних об’єктів зазнали ушкоджень або були зруйновані вщент за практично рік російсько-української війни. Масштаби руйнувань підрахували в Офісі Генпрокурора.
З 24 лютого 2022 року з вини російського окупаційного війська було зруйновано або повністю знищено більш як 62 тис. житлових будівель. Різного ступеня руйнувань зазнали понад 2,3 тис. освітніх та виховних закладів та щонайменше 450 – лікувальних.
Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, до розмінування Херсонщини долучаться півтисячі саперів з різних країн.