У Білому домі заявили, що угода про стратегічне партнерство у сфері надрокористування між Україною та США є історичною та започатковує унікальне економічне партнерство, спрямоване на довгострокове повоєнне відновлення України.
Про це пише Білий дім.
"Під керівництвом президента Дональда Дж. Трампа США та Україна 30 квітня уклали історичну угоду, започаткувавши перше у своєму роді партнерство для реконструкції та довгострокового економічного успіху України", - йдеться у дописі.
Як підкреслюють у Вашингтоні, домовленість передбачає створення спеціального фонду, який отримуватиме половину роялті, ліцензійних та інших платежів від українських проєктів у сфері видобутку природних ресурсів. Ресурси фонду можна буде швидко розподілити на економічне зростання, створення робочих місць та інші ключові пріоритети розвитку України.
Наголошується, що керування фондом здійснюватиме правління з рівним представництвом від України та США - по троє членів від кожної сторони. Рішення щодо розподілу коштів прийматимуть спільно, з дотриманням принципів прозорості та підзвітності.
В адміністрації президента Дональда Трампа пишуть, що економічна безпека - це важливий запобіжний захід запобігає потраплянню критично важливих ресурсів у чужі руки.
У Білому домі підкреслюють, що жодна держава, компанія чи особа, яка фінансувала чи постачала російську військову машину, не зможе отримати вигоду від відбудови України, включаючи участь у проектах, що підтримуються ресурсами фонду. Партнерство надсилає рф чіткий сигнал – Сполучені Штати мають свою частку в цій справі та віддані довгостроковому успіху України.
Як писав "Ми-Україна" раніше, у Білому домі назвали домовленість між Україною та США у сфері видобутку корисних копалин свідченням прагнення адміністрації Дональда Трампа до тривалого миру.