Безпекова угода з Японією: в ОП розкрили деталі домовленостей

Безпекова угода з Японією: в ОП розкрили деталі домовленостей

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак поділився подробицями щодо підписаної напередодні безпекової угоди України з Японією. За його словами, ця угода є особливою, оскільки Японія стала першою країною поза НАТО з Тихоокеанського регіону, яка уклала подібний договір з нашою державою.

Єрмак наголосив на тому, що Японія є потужною державою з високотехнологічною економікою, а підписана угода передбачає суттєве розширення співпраці між двома країнами.

"Було зафіксовано суму в розмірі 4,5 млрд доларів фінансової підтримки в цьому році. І домовлено про те, що протягом наступних 10 років ми будемо разом працювати над відповідною підтримною кожного року", – зазначив він в ефірі телемарафону "Єдині новини".

Керівник ОП також вказав на те, що пряме постачання зброї з Японії є практично неможливим через особливості японського законодавства. Проте все, що стосується захисту українців, детально передбачено угодою.

Нагадаємо, 13 березня президент Володимир Зеленський та його американський колега Джо Байден офіційно підписали безпекову угоду між країнами терміном на 10 років. Керівник ОП Андрій Єрмак заявив, що держави стали союзниками і на сьогодні, і на час після війни. Також він розкрив подробиці угоди.

Як писав "Ми-Україна" раніше, глава держави Володимир Зеленський оголосив про наміри підписати ще 10 нових безпекових угод

Головне