Байден прокоментував рішення МКС видати ордер на арешт Путіна

Байден прокоментував рішення МКС видати ордер на арешт Путіна

Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден назвав сильним кроком рішення Міжнародного кримінального суду в Гаазі видати ордер на арешт російського президента Володимира Путіна у зв’язку з тим, що рф чинить на території України.

Про це повідомляє телеканал CNN. За словами Байдена, це рішення палати МКС обгрунтоване, та є потужним сигналом.

"Думаю, це обгрунтовано… Є проблема в тому, що ордер на міжнародному рівні не визнаємо і ми (США - ред.). Проте, на мою думку, це дуже сильний крок", - пояснив американський президент. 

 Крім того, Байден сказав журналістам, що президент росії "явно скоїв воєнні злочини".

Водночас Білий дім у своєму коментарі привітав притягнення до відповідальності тих, хто скоював воєнні злочини. При цьому США не є стороною Римського статуту, на основі якого функціонує Міжнародний кримінальний суд. 

"Немає сумнівів у тому, що росія скоює в Україні звірства і воєнні злочини, і ми чітко заявляли, що причетні до цього мають бути притягнені до відповідальності. Прокурор МКС – це незалежний орган і ухвалює свої рішення на основі наданих йому доказів. Ми підтримуємо відповідальність для тих, хто скоїв воєнні злочини", - наголосила речниця Ради національної безпеки США Адрієн Ватсон. 

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, у п'ятницю, 17 березня, Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського президента Володимира Путіна. Також видано ордер на арешт уповноваженої президента росії з прав дитини Марії Олексіївни Львової-Бєлової. У своїй заяві МКС зазначив, що є “розумні підстави” вважати, що російський лідер “несе кримінальну відповідальність” за “воєнний злочин у вигляді незаконної депортації населення (дітей) і незаконного переміщення населення (дітей) з окупованих територій України до російської федерації”.

Головне