Андрій Єрмак зустрівся з делегацією США на чолі із заступницею держсекретаря: говорили про війну та підтримку України

Андрій Єрмак зустрівся з делегацією США на чолі із заступницею держсекретаря: говорили про війну та підтримку України

У понеділок, 16 січня, очільник Офісу президента України Андрій Єрмак зустрівся з делегацією Сполучених Штатів Америки на чолі із заступницею державного секретаря США Венді Шерман. Під час зустрічі сторони обговорили війну в Україні та підтримку нашої країни міжнародними партнерами. Про це інформує пресслужба ОП.

В ході зустрічі Андрій Єрмак подякував американцям за підтримку, яку США надають Україні у боротьбі за незалежність та територіальну цілісність. 

"Українці ніколи не забудуть про ту допомогу й підтримку, яку надають нам США, американський народ, уряд, Президент і Конгрес", - зазначив голова Офісу Президента.

Також він додав, що США є лідерами в об’єднанні міжнародної коаліції й це дуже важлива місія.

"Штати не лише підтримують - Штати впевнені, що Україна, звичайно, переможе, і роблять усе для нашої перемоги", - наголосив Єрмак.

Разом з тим він відзначив важливість візиту Венді Шерман в Україну, в ході якого вона зможе дізнатися все про ситуацію в нашій країні безпосередньо з місця подій.

Зустріч Андрія Єрмака з делегацією США

Варто зазначити, що до зустрічі також долучилися представники української розвідки та командувачі військ оперативних напрямків, які розповіли американській делегації про поточну ситуацію на фронті та потреби українських військових. Також було заслухано доповіді про роботу ППО з відбиття ракетних атак держави-агресора та наслідки ракетних влучань у новорічні свята й 14 січня. 

Окремо учасники розглянули питання щодо відновлення пошкоджених енергооб’єктів та заходів, що вживаються для їхнього захисту від повітряних атак ворога. 

Крім того, учасники зустрічі обговорили співпрацю з міжнародними партнерами стосовно підтримки відновлення української енергетики, яким опікується помічник державного секретаря США з питань енергоресурсів Джеффрі Паєтт. Завдяки його роботі налагоджено постійний діалог України з партнерами з "Великої сімки", Європейського Союзу та його інституціями, представниками фінансових і неурядових організацій щодо надання допомоги обладнанням українській енергосистемі. 

Як наголосив Андрій Єрмак, така підтримка у відновленні енергетичної та критичної інфраструктури є надзвичайно важливою для України, оскільки економіка нашої країни повинна функціонувати, а населення – мати змогу повернутися до нормального життя та працювати, наближаючи нашу перемогу. 

Делегація США на чолі з заступницею держсекретаря Венді Шерман

"Ми налаштовані на відкритість і прозорість усієї інформації, бо зараз ми відчуваємо: коли ми разом у цьому бою, США з нами – це дуже важливо й наближає перемогу. Але, безперечно, ми прагнемо здобути цю перемогу, не втрачаючи наших людей, наші міста та інфраструктуру", – резюмував керівник Офісу Президента.

На зустрічі були присутні керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Бріджит Брінк, заступник керівника Офісу Президента Андрій Сибіга, голова правління ПрАТ "Національна енергетична компанія "Укренерго" Володимир Кудрицький, представники військового командування.

Головне