Акт жорстокості, що залишив мільйони людей без зерна: реакція США та Британія на вихід рф з "зернової угоди"

Акт жорстокості, що залишив мільйони людей без зерна: реакція США та Британія на вихід рф з

Рішення росії вийти з "зернової угоди" є актом жорстокості. Відповідну заяву зробила посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд.

На її думку, вихід рф з "зернової угоди" є черговим ударом по найбільш вразливих верствах населення. Адже "зернова угода" забезпечувала стабільні ціни на продовольство для 345 млн людей, що живуть в умовах відсутності продовольчої безпеки.

При цьому посол додала, що через війну в Україні кількість нужденних зросла.

"Ось що відбувається, коли одна країна вирішує взяти в заручники все людство", - заявила Томас-Грінфілд.

Разом з тим вона закликала світову спільноту примусити росію повернутися в "зернову угоду" та розширити сферу її дії.

Також відреагували на рішення росії і у Великій Британії. Так, міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі заявив, що російський диктатор Володимир Путін використовує продовольство як зброю.

"Путін використовує продовольство як зброю. Велика Британія рішуче засуджує вихід росії з Чорноморської зернової ініціативи. Це рішення завдає шкоди найбіднішим верствам населення світу", - сказав Клеверлі.

Він наголосив, що завдяки "зерновій угоді" на світові ринки було доставлено більше 32 млн тонн продовольчих товарів.

"За оцінками ООН, без зерна, що поставляється в рамках чорноморської ініціативи, кількість людей, які недоїдають, у світі могла б збільшитися на мільйони", - наголосив Клеверлі.

Голова МЗС Британії зазначив, що ООН та партнери забезпечували доступу російського продовольства на світові ринки. Таким чином він спростував заяви російської влади.

Як повідомляли Ми-Україна, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба проводить термінові консультації в штаб-квартирі ООН. Це пов’язано з виходом росії із “зернової угоди”.

Головне