Україна вчора, 10 квітня, повернула з російського полону 100 захисників. Детальніше про обмін та які емоції були у звільнених захисників – у сюжеті "Ми-Україна".
Серед них – оборонці Маріуполя, Бахмута, Гостомеля, Чонгара, острова Зміїний, ЗАЕС та ЧАЕС. Знаковою історією цього обміну є те, що серед звільнених є жінка, яку вважали загиблою.
Наймолодшому з повернутих бранців 19 років. Усі наразі проходять медогляд, а потім поїдуть по домівках.
Процес повернення полонених – надскладний, кажуть в Офісі Президента.
"Серед них є оборонці Чорнобильської АЕС, Запорізької АЕС, Чонгара, острова Зміїний. Також у цьому обміні є люди, які боронили Маріуполь. Знаковою історією цього обміну є те, що серед звільнених є жінка, яку вважали загиблою", - розповів керівник секретаріату робочої групи з питань взаємодії із ЗМІ та родичами оборонців України Богдан Охріменко.
"Мама казала, що я повернуся додому. Вони ніби знала. Не хотілося підвести маму", - сказав один із звільнених захисників.
"Нарешті ми можемо говорити українською мовою. Ви навіть не уявляєте, наскільки ми цього чекали. Зараз найбільше хочеться побачити рідних і обійняти їх. Дуже давно не чули, з лютого місяця", - додала звільнена з полону Оксана.
Нагадаємо, попередній обмін полоненими відбувся тиждень тому. Тоді додому повернулися 12 наших людей. За рік Україна повернула з полону понад 2000 захоплених ворогом українців – як військових, так і цивільних.
Президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні запевнив, що працюватимуть доти, допоки додому не повернуться усі наші бранці.
"Це сотня родин, які перед Паскою отримали справжню радість і звичайно продовжуємо працювати, щоб повернути усіх наших з російської неволі. Пам’ятаємо про кожного і кожну, і повернемо", - сказав він.
Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, загальні бойові втрати ворога у війні проти України зросли на ще 500 бійців.