Вступ України в ЄС відбудеться попри війну та тимчасову окупацію територій. У цьому впевнений заступник міністра закордонних справ України Микола Точицький, про що він заявив в ефірі телеканалу "Ми-Україна".
За словами дипломата, наразі деякі країни-члени ЄС і досі не врегулювали свої територіальні претензії.
"Якщо ми створимо необхідні інститути, щоб відповідати усім критеріям, то війна не стане перешкодою до вступу в ЄС. Є досвід певних країн-членів, які до кінця не врегулювали свої територіальні претензії", - зазначив Точицький.
Він переконаний, що у переговорному процесі з ЄС Україна отримає рішення щодо вступу.
"Не сумніваюся ні в ЗСУ, ні в українському народі, ні у президентові, що ми завершимо нашу перемогу до вступу у ЄС", - заявив Точицький.
На його думку, вступ України в ЄС може відбутися за два роки.
Крім того радник очільника МЗС розповів, чи є у Брюсселя претензії стосовно виконання вимог, необхідних для вступу України в ЄС.
"Найголовніші питання - це щодо Конституційного суду і висновків Венеційської комісії. ЄС, традиційно, маючи висновки комісії, наполягає, щоб кожна буква, кома і все, що там написано, було виконано державою. "Як правило, це досягається шляхом пояснення, що робить країна у тій царині, по якій виданий висновок. Є зауваження у питанні мовного закону, однак це не найбільша наша проблема…", - розповів дипломат.
Точицький наголосив, що у Європі на найвищому рівні задоволені виконанням Україною семи необхідних пунктів.
"Вони готові будуть дати навесні свою оцінку", - заявив заступник Дмитра Кулеби.
Нагадаємо, за два місяці після початку повномасштабної війни Україна отримала від ЄС опитувальник. Заповнення цього документа якого є необхідним кроком для отримання статусу кандидата у Євросоюз. Україна заповнила анкету за місяць й тепер очікує відповіді Брюсселя.
Як повідомляли "Ми-Українам, прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна повинна до кінця 2024 року бути готова до членства в ЄС. На думку очільника уряду, наприкінці поточного року Україна може сподіватися на початок передвступних переговорів з ЄС.