Зонд NASA збирається "торкнутися Сонця": що відомо

Зонд NASA збирається

Сонячний зонд NASA Parker готується встановити новий рекорд. Напередодні Різдва апарат наблизиться до Сонця ближче, ніж будь-який штучний об'єкт в історії, і рухатиметься з рекордною швидкістю.

Про це повідомляє Science Alert.

24 грудня Parker пролетить лише за 6,1 мільйона кілометрів від поверхні Сонця, досягнувши швидкості приблизно 192 км/сек. NASA підтвердило, що всі системи працюють справно, і зонд готовий до цього критичного маневру.

Цей проліт стане одним із серії наближень, які Parker здійснюватиме до 2025 року. Місія має на меті розкрити секрети Сонця, зокрема, чому його атмосфера гарячіша за поверхню, як формується магнітне поле і що впливає на цикли сонячної активності.

Parker, запущений у 2018 році, уже встановив низку рекордів, досліджуючи сонячну корону та атмосферу Сонця. Зонд збирає унікальні дані, які допомагають ученим краще зрозуміти, як працює наша зірка, та відповідають на запитання, які довгий час залишалися без відповіді.

У цей перигелій Parker пройде справжнє випробування, наблизившись до Сонця настільки, що дослідники порівнюють це із висадкою людини на Місяць. Після прольоту апарат має передати сигнал про свою безпеку 27 грудня.

У 2025 році заплановано ще кілька таких перигеліїв. Однак місія має кінцеву точку — коли у зонду закінчиться паливо, він не зможе більше коригувати свою орієнтацію. У результаті Parker згорить у сонячній атмосфері, завершивши свою історичну подорож.

За словами науковців, останні хвилини зонду стануть фіналом його місії — згорянням у сонячному вогні, яке залишить його залишки на орбіті Сонця на мільярди років.

Як писав "Ми-Україна" раніше, положення північного магнітного полюса знову змінилося. Це означає, що настав момент для налаштування навігаційних систем кораблів та літаків.

Головне