Neuralink Ілона Маска - компанія, що займається мозковими імплантатами - повідомила про виникнення певних проблем після вживлення чипу в мозок свого "піддослідного".
Як пише Bloomberg, йдеться про механічні негаразди, які спіткали пристрій.
"За кілька тижнів після січневої операції на пацієнті Ноланді Арбо деякі з усіяних електродами ниток, що знаходяться в тканинах головного мозку, почали втягуватися з цієї тканини, внаслідок чого пристрій не працював належним чином", - дізналось видання від компанії.
У Neuralink заявили, що швидко компенсували неполадки внесенням виправлень в програмне забезпечення імплантату. В компанії додали, що після цього чип працює з продуктивністю, що перевищує початкову.
Галузеві експерти вказують на те, що ускладнення, ймовірніше за все виникли у зв'язку з тим, що нитки з'єднуються з пристроєм, що знаходиться всередині кістки черепа, а не на поверхні тканини мозку.
"Одна річ, яку інженери та науковці не можуть оцінити, - це те, наскільки сильно мозок рухається у внутрішньочерепному просторі. Простий кивок головою або різкий рух нею можуть призвести до зміщень на кілька міліметрів", - роз'яснив нейрохірург з Медичної школи Вашингтонського університету в Сент-Луїсі сказав Ерік Лейтхардт.
Нині Neuralink зайнята роботою щодо поліпшення введення тексту для пристрою, а також над керуванням курсором. У планах - використовувати роботизовані руки та інвалідні коляски.
Як писав "Ми-Україна" раніше, наприкінці січня 2024 року засновник стартапу Neuralink Ілон Маск оголосив про успішну імплантацію першого мозкового чипа людині. Тоді подробиць про пацієнта мільярдер не розкрив, однак зауважив, що той "добре одужує".