З Фукусіми вилучили перші грами розплавленого ядерного палива: всього на об'єкті його 880 тонн

З Фукусіми вилучили перші грами розплавленого ядерного палива: всього на об'єкті його 880 тонн

З АЕС Фукусіма, вперше за 13 років, було вилучено залишки розплавленого ядерного палива. Для цього був використаний робот-маніпулятор з рукою довжиною 22 метри та вагою у 4,6 тонни. 

Як пише Interesting Engineering, до його створення долучились Tokyo Electric Power Company (TEPCO), Mitsubishi Heavy Industries, Міжнародний науково-дослідний інститут з виведення з експлуатації ядерних об'єктів та британська Veolia Nuclear Solutions. 

Аварія на АЕС в Японії сталась 11 березня 2011 року. На сьогодні під трьома реакторами, за оцінкою, залишається 880 тонн "паливних відходів".

"Паливними відходами" називають ту радіоактивну суміш, яка утворилася, коли сильне нагрівання розплавило і сплавило паливні стрижні та внутрішні компоненти реактора. Після охолодження цей матеріал затвердів. Попередньо відомо, що ця суміш містить уран, цирконій та інші елементи, точний склад - нині невідомий. 

Робота використовують для ліквідації небезпечних залишків з другого енергоблоку, який більш-менш вцілів після аварії на АЕС. На сьогодні там міститься близько 237 тонн ядерного палива. Під час першої спроби у робота вийшли з ладу дві камери, але зразки на поверхню потрапили. Ймовірна причина поломки - вплив радіації на напівпровідникові компоненти. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, у МАГАТЕ заявили про недопустимість перезапуску ЗАЕС до завершення війни

Головне