Вчені створили пробіотичні бактерії, які можуть знищувати рак

Вчені створили пробіотичні бактерії, які можуть знищувати рак

Дослідники з Колумбійського університету створили пробіотичні бактерії, що здатні навчати імунну систему організму знищувати ракові клітини. Ця технологія може стати основою нових вакцин проти раку.

Про це повідомляє Тechnology Networks.

Нові вакцини на основі пробіотичних бактерій сфокусовані для атаки на первинні пухлини та запобігання рецидивам онкологічних захворювань. Наразі технологія тестується на тваринах раком. Вчені стверджують, що вакцина значно покращує імуннітет, зупиняючи ріст ракових клітин і, в багатьох випадках, повністю усуваючи онкологічні захворювання.

"Важливою перевагою нашої системи є її унікальна здатність активувати всі ланки імунної системи, щоб викликати продуктивну протипухлинну імунну відповідь. Саме тому наша система лікування добре працює на пухлинах, які сьогодні особливо важко лікувати за допомогою інших методів імунотерапії", – йдеться в повідомленні.

Бактерії, використані в вакцині, генетично модифіковані, щоб взаємодіяти з імунною системою та навчати її знищувати ракові клітини. Під час тестів на мишах ці вакцини залучили широкий спектр імунних клітин для атаки на пухлину, одночасно блокуючи імунні механізми, що зазвичай пригнічують протипухлинну відповідь.

Дослідники заявили, що вони вже "наближаються до моменту тестування цієї терапії на пацієнтах-людях". 

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, науковці Оксфордського університету розробляють першу у світі вакцину для профілактики раку яєчників, яка потенційно зможе повністю викорінити це захворювання. Вакцина, названа OvarianVax, спрямована на навчання імунної системи розпізнавати та атакувати найраніші стадії раку.

Головне