В Україні запущене серійне виробництво робота Ratel H, призначеного для евакуації поранених з поля бою. Його вантажопідйомність дозволяє йому вивозити одразу декілька осіб, повідомив міністр з цифрової трансформації Михайло Федоров.
Він нагадав, що цю машину розробили учасники оборонного кластера Brave1.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Залізні солдати: 8 українських бойових роботів, які можуть суттєво посилити ЗСУ
Робот Ratel H: ключові характеристики
- Вантажопідйомність: робот здатен перевозити понад 400 кг живого навантаження, що дозволяє евакуювати одночасно двох поранених.
- Мобільність: завдяки свої конструкції Ratel H може ефективно рухатися по складному рельєфу.
- Безшумність: "працює тихо, тому непомітний для ворога".
- Нічне бачення: пристрій оснащений нічними камерами, Ratel H здатен "ефективно виконувати завдання в умовах низької видимості та вночі".
- Багатофункціональність: крім евакуації поранених, робот може бути оснащений різними модулями для виконання інших завдань, включаючи РЕБ, мобільний пункт спостереження, бойовий модуль або розміновувальну установку.
- Дистанційне керування: завдяки супутниковому зв'язку, оператор може керувати Ratel H "на дуже великій дистанції".
"Ratel Н уже пройшов польові випробування та запущений у серійне виробництво — військові використовують його й дають позитивний фідбек", - повідомив Федоров.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Китайські озброєні кулеметами робособаки спровокували занепокоєння у США
Як писав "Ми-Україна" раніше, у квітні в Мінцифри показали, як наземний робот-камікадзе Ratel S нищить логістику росіян. Українські захисники підірвали цим роботом міст у селі Іванівське на Донеччині.