В Японії стартувало видалення з "Фукусіми" ядерного палива: початково вилучать 3 г з 880 тонн

В Японії стартувало видалення з

На АЕС "Фукусіма-1" в Японії розпочалася роботизована місія з очищення станції від розплавленого радіоактивного сміття. Про це пише The Independent.

Компанія Tokyo Electric Power (Tepco) повідомила про початок "пілотної операції з вилучення", що є ключовим етапом у довготривалому процесі виведення станції з експлуатації.

Як відомо, катастрофа на АЕС сталася 133 років - 11 березня 2011 року -  внаслідок потужного землетрусу та цунамі, які призвели до розплавлення трьох із шести реакторів станції. Для роботи в умовах надзвичайно високої радіації Tepco розробила спеціального робота під назвою "Телеско".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 38 років Чорнобильській трагедії: чому сталась аварія та які її наслідки 

Робот "Телеско" здатний висуватися на відстань до 22 м і оснащений спеціальними щипцями для збору зразків. Його завдання - зібрати крихітний фрагмент відпрацьованого ядерного палива із загальної маси близько 880 тонн. Ці зразки будуть використані для розробки майбутніх методів очищення.

Операція, яка спочатку була відкладена через технічні проблеми, триватиме близько 14 днів. Метою є вилучення менше 3 грамів смертельно радіоактивного палива, що залишилося в трьох реакторах.

Експерти підкреслюють важливість цієї операції для розуміння стану розплавленого палива та розробки безпечних методів його видалення. Проте критики висловлюють сумніви щодо реалістичності встановленого урядом та Tepco 30-40-річного терміну очищення, вказуючи на відсутність чіткого плану повного видалення та зберігання розплавленого палива.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у МАГАТЕ заявили про недопустимість перезапуску ЗАЕС до завершення війни

Головне