У Євросоюзі оштрафували TikTok на рекордні $368 млн: у чому причина

У Євросоюзі оштрафували TikTok на рекордні $368 млн: у чому причина

Європейський регулятор у п'ятницю, 15 вересня, зобов'язав китайську соцмережу TikTok сплатити 345 млн євро штрафу (еквівалентно 368 млн доларів).Як пише FT, її покарали за порушення суворих правил ЄС із захисту даних (GDPR) при обробці інформації, що стосується неповнолітніх.

На цю мить це поки що найбільший штраф, який TikTok отримував від регулюючих органів.

Призначення штрафу послідувало за дворічним розслідуванням порушень, скоєних у період із липня по грудень 2020 року. Розслідування Комісії із захисту даних Ірландії виявило, що TikTok порушив правила захисту даних ЄС, встановивши для профілів дітей віком 13–17 років загальнодоступне налаштування за замовчування. Це значить, що будь-який користувач TikTok може переглядати контент неповнолітніх та зв'язуватися з ними.

У TikTok заявили, що не згодні з обвинуваченням, ні зі штрафом.

"Критика зосереджена на функціях та налаштуваннях, які були введені три роки тому, і в які ми внесли зміни задовго до початку розслідування, наприклад, зробивши всі облікові записи молодше 16 років закритими за замовчуванням", - йдеться у коментарі компанії.

Регулятор дав TikTok три місяці на те, щоб привести обробку даних у повну відповідність до GDPR.

Нагадаємо,за аналогічні порушення у квітні TikTok оштрафували на 12,7 млн фунтів стерлінгів (15,88 млн доларів) у Великій Британії.

Як писав "Ми-Україна" раніше, експерт з кібербезпеки Віталій Якушев минулого місяця заявив, що застосунок TikTok, який належить китайській компанії, використовує геолокацію українських військових у власних цілях.

Головне