У Великій Британії запустили проєкт з викачування вуглекислого газу з моря

У Великій Британії запустили проєкт з викачування вуглекислого газу з моря

У Великій Британії стартував інноваційний проєкт SeaCURE, який експериментально досліджує можливість ефективного вилучення вуглекислого газу з океанської води для зниження глобального потепління.

Про це пише BBC.

“Невелика пілотна програма, відома як SeaCURE, фінансується урядом Великої Британії в рамках пошуку технологій, які борються зі зміною клімату. Ці проєкти, відомі як уловлювання вуглецю, зазвичай зосереджуються або на вловлюванні викидів у джерелі, або на витягуванні їх із повітря”, - пише видання.

Принцип роботи полягає у фільтрації морської води для видалення вуглецю, після чого очищена вода повертається назад у море і може знову поглинати CO2 з атмосфери.

Проєкт намагається з’ясувати, чи видалення вуглецю з води може бути економічно ефективним способом зменшення кількості газу CO2, що нагріває клімат, в атмосфері.

За оцінками розробників, якщо обробити лише 1% поверхневої морської води, можна потенційно вилучити до 14 млрд тонн вуглецю щорічно. Але для реалізації такого масштабу проєкту необхідно використовувати відновлювані джерела енергії - зокрема, сонячні панелі на плавучих платформах.

“Потрібне видалення вуглецю. Якщо ви хочете досягти нульового чистого викиду, то нульовий чистий викид потрібен, щоб зупинити подальше потепління”, - зазначив член Міжурядової групи експертів зі зміни клімату та експерт із уловлювання вуглецю, доктор Олівер Геден.

За його словами є різні варіанти захоплення вуглекислого газу.

Захоплення безпосередньо з морської води - це один із варіантів. Захоплення безпосередньо з повітря - інший. В основному існує від 15 до 20 варіантів, і зрештою питання про те, що використовувати, звичайно, залежатиме від вартості”, - додав Геден.

Як писав “Ми-Україна” раніше, в Україні знизилось споживання електроенергії через потепління та сонячну погоду.

Головне